problem z szablonem strony

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

problem z szablonem strony

Post autor: markomp »

na stronie wzorcowej jest wszystko OK, natomiast na podstronach wszystko się "rozjechało" brak tła itp. :? foto strony wzorcowej jest w "galerii foto" adres strony fotomania.net.pl .Da się z tym coś zrobić :?: :?: ;)
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: problem z szablonem strony

Post autor: Marencja2 »

Z kodu nie mogę wywnioskować jak całość robisz (że taki jest kod wynikowy i tak to wychodzi).
W zasadzie chyba nic się nie rozjeżdża brak chyba tylko tła dla dla MasterPage1 czyli w stylach należało by dodać:
div#wb_MasterPage1
{
background-color: #006599;
}
i dla body dać kolor:
background-color: #1f1f1f;
i chyba wyjdzie podobnie jak na obrazku.
ps.coś nam tu "gmatwasz" :o zamieszczanie-plikow-video-problem-t2505-10.html#p4399
wysiwygwebbuilder11.pl
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: problem z szablonem strony

Post autor: markomp »

Marencja,wstawiłem w galerii plik video ,zobacz czy się u Ciebie otworzy na stronie jest to zwykłe avi i wtedy zobaczymy czy" gmatwam" ;) ,a co do tych skryptów ,gdzie mam je wstawić ?? :) www.fotomania.net.pl
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: problem z szablonem strony

Post autor: Marencja2 »

Jak masz to wstawić przykro mi ale nie wiem,bo nie wiem jak strona była tworzona,tak powinieneś to robić żeby było to w kodzie - zobacz może tak http://sm-wwb-info.cba.pl/fotomania_page/index.html ;) .Dodałem shapes pod całość (największy duży prostokąt). Nie "zawzinaj" się na szablon (jako master obiekt) to samo osiągniesz klonując stronę z pustym szablonem bo nic nie oszczędzisz na wadze strony.Użycie szablonu ("rasowe") ma sens gdy cała organizacja podstron opiera się na szablonie a pozostałe elementy są dociągane do szablonu (np. w php+ścieżka do strony przekazawana parametrem get) chociaż można podobnie zrobić to w WWB(ale wymaga dłubaniny)
Co do video twoja strona wiec zrobisz jak zechcesz.
Pytałeś o html5 video więc ci odpowiedziałem,zrobiłeś tak że nie jest to html5 video.
Dużo formatów pewnie da się wyświetlić na stronach po.. zastosowaniu różnych dodatków a nawet używając streamingu tylko że możesz zniechęcić odwiedzających zalecając im ich instalację.
Flash ma każdy (prawie) ,dla nowszych przeglądarek bez flash w html5 v.
Twoje video wyświetla się (zobacz galery) w IE-XP (ale po zatwierdzeniu uruchomienia pluga WMP),w Win- FF żąda uaktywnienia pluga VLC),na linux mint-wFF,w andku na urzędowej nic nie widać.Co z odwiedzającymi na Linux-ach w tym na coraz bardziej zdobywającym "rynek" Androidzie co zobaczą?.
http://sm-wwb-info.cba.pl/fotomania_page/index.html czy czegoś nie "pokaszaniłem" :?: nie wiem późno nie mam czasu ani ochoty testować.
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: problem z szablonem strony

Post autor: Rasty »

Po pierwsze na stronach które składają się z małej ilości pod stron nie warto używać master lepiej dawać klonuj . Zrobisz stronę wzorcowa , czyli heder , body ,footer i dawać Klonuj stronę . Wiem nie powinienem się naśmiewać ale jak zobaczyłem twoją stronę aż mi się łezka w oku zakręciła takie strony były pierwszymi ze stron epoki powstawiania internetu . Posłuchaj zrób stronę od nowa CSS dawaj w osobnym pliku , widzę ,że korzystasz z 8 nie wiem czy był ale chyba tak HTML 5 w właściwościach strony , rób strony wykorzystując tą specyfikacje . Reasumując zrób stronę od nowa bo to raptem parę kliknięć i co najważniejsze taka strona nie zostanie nawet zindeksowana nie masz nic dla robotów w kodzie . Zrobił bym ci tą stronkę w pliku programowym ale mam 9 i ci się nie otworzy. Jak jak sobie nie poradzisz zleć zrobienie strony w ogóle szkoda , że nie ma tutaj działu zlecę wykonanie strony czy coś w tym stylu . Taką stronę jak ty masz , chcesz to ci za 50 pln w godzinkę ktoś zrobi 8-)
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: problem z szablonem strony

Post autor: markomp »

Dzięki Panowie za rady,muszę to na spokojnie przeczytać i poeksperymentować :) ,Do Rasty,mam też WWB 9 więc jeżeli chciałbyś mi pomóc w szablonie tej stronki byłbym wdzięczny aczkolwiek jest to strona w zasadzie tylko do eksperymentów,nauki więc nie ma co przesadzać z jej wyglądem.Zajmuje się troszkę fotografią ale traktuje to bardziej" hobbystycznie" nie zawodowo .Pozdrawiam 8-)
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: problem z szablonem strony

Post autor: Rasty »

A to skoro sie uczysz to próbuj bo progrm fajny i można mnostwo ciekawych , ładnych i profesjonalnych strony nim robić , tak , że ma pespektywy lecz powinni dodać coś z Muse w minowicie efekty scrool aby mozna było paralaxy strony robić .
ODPOWIEDZ