zamieszczanie plików video-problem

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: Marencja2 »

Więc dlaczego uparłeś się Html5 daj we flashu (plug.Flash Video Player z Other Media) konwertując wczwśniej video do *.flv (we Fremake do proste a i inne tego typu kombajny oferują taką możliwość).
Lub JW Playerem (pobierz plug Highslide JW Player) odtwarzacz we flashu wyświetlający kilka formatów min. *.mp4.
Dla przeglądarek nie obsługujących Flasha (np.anroidowa) daj od razu na "dzień dobry" wykrycie przeglądarki lub skrypt w *.js czy użytkownik posiada zainstalowanego i przekierowanie do kopi strony z video html5.(http://www.idg.pl/news/95082/wykrywanie ... cript.html nie wiem czy zadziała)
I na koniec dodam że jest wiele sposobów i możliwości obdarcia kota ze skóry :lol:
wysiwygwebbuilder11.pl
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: markomp »

Panowie,sprawa okazała się być tak błachą że aż boje się o tym Wam powiedzieć :oops: a mianowicie okazało się że firefox od wersji 20 nie posiadał pluginu "windows media player " i należało go zainstalować ręcznie,dodtkowo zainstalowałem jeszcze VLC i teraz wszystko śmiga.Bardzo Wam dziekuję za rady tych nigdy za wiele i na pewno jeszcze dla kogoś będą podporą a zwłaszcza gdy trafi się taki laik jak ja .Dziekuję Panowie pewnie jeszcze nie raz wyskoczę z jakimś problemem ;)
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: Marencja2 »

Nie wiem co ma do rzeczy brak tych pluginów.Na moim LinuxMint nie mam zainstalowane,to znaczy że nie obejrzę :-) , chyba że doinstaluję Windows MP plugin (może być nie dostępny w repo ;-)))
Daj zasadniczo w jako *.flv w odtwarzaczu flasha bo nawet na linux-sie ludzie oglądają filmiki z YT (i mimo dużej ilości psów powieszonej na technologi flash) jakoś kombinują by się odtwarzało a jako alternatywę daj w htlm5 video dla tych co nie mają flasha.
wysiwygwebbuilder11.pl
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: markomp »

Marencja2,rzeczywiście *. flv idzie na każdej przeglądarce,dzięki. :)
ODPOWIEDZ