zamieszczanie plików video-problem

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

zamieszczanie plików video-problem

Post autor: markomp »

Witam,mam problem-po zamieszczeniu pliku wideo w oknie podglądu po otwarciu strony jest taki komunikat "nieobsługiwany format wideo lub typ MME"próbowałem zamieścić różne formaty(dozwolone w WYSWING...) lecz skutek ten sam :? :?: :?:
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: Rasty »

Troszkę to dla mnie nie jasne przede wszystkim napisz jaki masz plik jakie rozszerzenie i w jaki sposób go umieszczasz . Napisze ci od razu jak wygląda prawidłowe umieszczanie pliku z rozszerzeniem flv np. Znajdujesz plik który chcesz umieścić sprawdzasz jakie ma rozszerzenie w tym przypadku flv wchodzisz w zakładkę insert ----. other media ----> flash video player klikasz i umieszczasz w żadnym miejscu na stronie , klikach na wskazany obiekt i tyle , chcesz ustawiasz jakieś szczegóły typu głośność obsługę HTML 5
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: markomp »

Witam,Rasty robię to tak -z MEDIA wybieram HTML5 VIDEO ,nastepnie zaznaczam obszar na stronie w którym to wideo ma być ,po zaznaczeniu klikam na niego otwiera sie MENU wybieram plik video z rozszerzeniem jaki można zamieścić na stronie np MP4 klikam OK i po sprawie.Dziwną rzeczą jest że na na podgladzie strony to wideo dziala natomiast po wysłaniu na serwer i otwarciu strony juz nie ,może cos z przeglądarką mam firefoxa 30,wgrałem najnowsze kodeki :?: :!:
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: Rasty »

i właśnie tutaj robisz błąd umieszczając kontrolek HTML video musisz dodać video alternatywne dla przeglądarek które nie obsługują html 5 domyślnie . Z uwagi na twoją wiedzę ( z całym szacunkiem , bez obrazy ) skorzystaj z tego co ja ci napisałem nie z HTML 5 po drugie upewnij się ze w nazwie plików nie ma polskich znaków czasami to również może być powodem błędów jak masz w film podpisany ślimak zmień nazwę na slimak.
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: markomp »

Niestety Rasty zastosowałem się do wszystkich twoich wskazówek i nadal nie działa ,dodawałem różne pliki video avi,mp4,mpeg,vwm itp, i nic, dziwi mnie fakt dlaczego przed wysłaniem na serwer (preview) filmik na stronie się pokazuje.Może wina leży po stronie serwera :?: :?: :(
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: Rasty »

Ciężko na na odległość się dogadać, jak dla mnie albo problem leży w ścieżce do pliku albo w ustawieniach programu , na pewno nie ma nic wspólnego z serwerem serwer to tylko miejscem gdzie znajduje się plik . Trudno powiedzieć spróbuj zrobić tak stwórz nowo stronę nie wpisuj na niej nic tylko dodaj ten film i wyeksportuj do pliku na lokalnym kompie . Odpal index i zobacz czy działa później zrób to samo ze stroną która robisz albo po prostu podaj linka do strony zerkniemy może w kodzie coś znajdzie sie .
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: markomp »

Witam Rasti,dziekuję za odpowiedź myslę że problem leży jednak w przeglądace firefox monituje o brak wtyczki a IE o jakimś active X ( ;) ) oczywiście przesyłam adres do stronki wszelkie chwyty dozwolone jeżeli chodzi o poprawki w kodzie bo to jest strona tylko do celów edukacyjnych ;) a może faktycznie czegoś nie ustawiłem w programie bo właściwie to niczego nie ustawiałem ( :!: :?: ) . markomp.comli.com
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: Marencja2 »

Z powodu "napiętego harmonogramu" nie miałem czasu wcisnąć swoich 3gr. :-)
Błąd leży prawdopodobnie po stronie pliku.Format Html5 video to nie jest taka prosta sprawa tylko ale tylko z powodu różnicy zdań producentów przeglądarek,czyli każdy h.. na swój strój (jeszcze MS z towarzystwem próbuje wcisnąć w standard się materiałami video zabezpieczonymi czyli jak zapłacisz to obejrzysz).Każda przeaglądarka w zasadzie akceptuje inny kodek więc jeśli nie chcemy używać flasha trzeba przygotować kilka wersji tego samego pliku.Zrobi to za ciebie Fremake Video Konwerter,Jak wybierzesz format wyjściowy html5 to z pliku źródłowego utworzy ci 3 pliki ,o ile wydają się być poprawne bo w np przypadku ogv choć jako kodeki wystąpią Therora i Vorbis to będzie wymagać jeszcze "ingerencji" z naszej strony trzeba zmienić końcówkę z ogv na ogg ,a potem to już tylko do plugina w Filename dajesz ten z z rozszerzeniem np, .mp4 a dodatkowo w alternatywnych dwa pozostałe i powinno działać.O ile nie działa to może (tu piszę o .ogg) gdzie kodowanie Thera i Vorbis) to prawdopodobnie problem z tymi kodekami a możesz to sprawdzić GSpot -em czy masz te kodeki lub czy nie są zaznaczone na czerwono.
W przypadku błędów kodeka pomocne może być zainstalowanie VlcPlayera lub jeśli masz już kompletny uninstal i ponowna instalacja.
Metoda alternatywna to wykorzystanie właśnie vlc w przypadku gdy chcemy zrobić to szybciej potrzebujemy tylko tego .ogg bo mp4 np.już mamy (we fremake tworzy 3 pliki więc to troszkę trwa jeśli klip jest dłuższy). Otwieramy vlc z menu Plik wybieramy Konwertuj/Zapisz jako dodaj wskazujemy nasz klip ,wejściowy wskazujemy po kliknięciu drugi raz na Konwertuj/Zap... gdzie "produkt" ma trafić (plik docel..) Z rozwijanej listy Profil wybieramy "Video-Theora+Vorbic((OGG)" sprawdzamy jeszcze w zakładkach (po kliknięciu na śrubokręt) czy na pewno mamy ustawione enkapsułkowanie Ogg/Ogm ,kodek obrazu Theora ,kodek audio Vorbis.Co do enkapsułkowania to powiada się że nie jest istotne to jednak przypadek dla FF (.ogv-.ogg) pokazuje że jakieś znaczenie to ma.Gdy mamy już poustawiane klikamy zapisz (zapiszą nam się tylko ustawiania) a następnie w następnym oknie START i po chwili w zależności od żróła czyli wielkości w folderze docelowym będziemy mieli gotowy .ogg który bez problemów będzie działał w FF.
mp4 będzie dla "antka" ,a .webm dla IE (nawet XP-kowy sobie radzi bynajmniej mój)

ps.w plikach najistotniejsze zastosowane kodeki inne oczywiście dla każdego typu kontenera np.w przypadku .mp4 chyba H264 i ACC.
Mogłem coś pokręcić jako że nie miałem dostępu do maszyny a posta napisałem wczoraj na fonie i jeszcze hasło kurna do konta próbowałem resetować (zostało w na haus w FF a nie pamiętałem jakie) ale mail zwrotny nie dotarł hasło się nie zresetowało tak więc wysyłam z dziś.

15.09.2014 21:36 PS- okazuje się że po odpaleniu Fremake nie mam u siebie już konwersja do Html5 gdzie program tworzył 3 pliki,być może to jest opcja czasowa w programie (opcja trial).
Nie mam czasu dochodzić o co chodzi.Zapomniałem dodać że trzeba uważać z programem Fremake mocno wątpliwy soft ale przyduszony firewalem sprawuje się dobrze,czyli najlepiej zablokować mu wszelki kontakt z netem nawet dla sprawdzenia nowej wersji i uwaga podczas instalki z wersji na wersję program coraz bogatszy czyli próbuje przemycić dodatkowe komponenty.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, o 19:29 przez Marencja2, łącznie zmieniany 1 raz.
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: Rasty »

Marencja pisze dobrze niestety jak dla laika za pewno nie zrozumie , aby uaktywnić player html5 w frefoxie wpisz you tube html5 i wejdź na stronę później zaznacz chce używać pleyra html5 . Chrome obsługuje domyślnie html 5 więc zobacz czy ci na nim działa , nawet jeśli to nic cie nie daje tak naprawdę bo strona na działać na wszystkich przeglądarkach . Niestety linku do twoje strony nie ma wpisz go jeśli możesz ponownie , jeśli chcesz aby było ok idź najmniejsza linią oporu wykorzystaj jakiś hosting wideo i umieść pleyer z linkiem z hostingu na 100 % będzie działać ty oszczędzisz miejsce na serwerze .
markomp
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:40

Re: zamieszczanie plików video-problem

Post autor: markomp »

Rasty pisze:Marencja pisze dobrze niestety jak dla laika za pewno nie zrozumie , aby uaktywnić player html5 w frefoxie wpisz you tube html5 i wejdź na stronę później zaznacz chce używać pleyra html5 . Chrome obsługuje domyślnie html 5 więc zobacz czy ci na nim działa , nawet jeśli to nic cie nie daje tak naprawdę bo strona na działać na wszystkich przeglądarkach . Niestety linku do twoje strony nie ma wpisz go jeśli możesz ponownie , jeśli chcesz aby było ok idź najmniejsza linią oporu wykorzystaj jakiś hosting wideo i umieść pleyer z linkiem z hostingu na 100 % będzie działać ty oszczędzisz miejsce na serwerze .
Panowie Marencja2 i Rasty,bardzo wam za dziekuje szczerą pomoc ale jak napisał Rasty " , to nic cie nie daje tak naprawdę bo strona ma działać na wszystkich przeglądarkach"natomiast na chrome też nie działa,na firefoxie też nie,tylko działa na IE ale trzeba zaakceptować formatX.Może mam coś namieszane w systemie jutro wgram nowy system i zobaczę.Panowie jeszcze raz dziękuje i podaje link do strony www. markomp.comli.com .
ODPOWIEDZ