Wyświetlanie strony

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
tomulek28
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 gru 2013, o 10:04

Wyświetlanie strony

Post autor: tomulek28 »

Mam taką prośbę już na początku proszę o wyrozumiałość bo jestem początkującym użytkownikiem tego genialnego programu.
Przeglądając forum wysywigwebbiulder.com tam jest taki dział Promuj swoją stronę wykonaną WYSIWYG Web Builder
związku z tym mam dwa pytania
Jak można zrobić warstwę na której jest menu tak żeby ona zawsze była na wierzchu statycznie a strona przewijała się pod nią tutaj jest tak wykonane http://www.hans-roehrig.de Udało mi się zrobić górną warstwę pływającą ale nie tak jak na podanej stronie
Drugie pytanie też na przykładzie powyżej strony
U mnie www już po wygenerowaniu lub wgraniu na serwer każdy kształt zapisany jest jako obraz który mogę skopiować pobrać lub wyświetlić w nowym oknie
tu na przykładzie powyższej strony są np trzy białe kształty (okienka) których znajduje się tekst i po kliknięciu prawym przyciskiem nie da się ich skopiować czy wyświetlić w nowym oknie
Jest jakiś sposób żeby kształty nie zapisywały się w formacie .jpeg bo pewnie przez to strona jest o wiele cięższa i długo się ładuje.
No chyba że te kształty to są warstwy?
Będę wdzięczny za odpowowiedź
Pozdrawiam

Już znalazłem odpowiedź więc temat można zamknąć
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Wyświetlanie strony

Post autor: Marencja2 »

Na początek Warstwa (layer z Insert>Adwanced).
Właściwości warstwy:Nieprzezroczysto..-None. Lokalizacja i Rozmiar:Mode-Docking Layer. Dock mode-Dock top.Alignmet-Stretch content...
I jescze ustawienia strony Własciwości Strony (Page>PagePropeties) zakładka Ogólne>opcja Srodek strony ustaw "Nie centruj tej strony...".

W zakładce style we Właściwosci Warstwy możesz wybrać tło dla warstwy etc.
Na tą warstwę wstawiasz tekst lub grafikę przez przeciągnięcie na warstwę czy też pracując od razu na warstwie.
Co do drugiej kwesti akurat nie wiem jak autor przyjął tam taktykę w celu wykonania tych prostokątów ale możesz takie prostokąry z cieniowaniem które się wyświetlają a nie są grafikami wykonać w ten sposób:
z menu Insert>Text dodajesz nowy tekst kasujesz ten początkowy tekst (Double cli...) i wciskasz np 15 razy enter.
Po zatwierdzeniu tego textu którego niema :-) we właściwościach tego obiektu (ppm i Właściwosci obiektu lub Alt+Enter) zakładka Box Shadow (shadow CSS3) np.:Blur-7 , Color-czarny(to kolor tego cienia),a offset x i y na 4 i Ok.
Jak chcesz to możesz zaokraglić rogi tego pudełka (zakładka style opcja Radius)
Następnie text który będzie na tym pudełku (lub grafika) tworzysz oddzielnie i przeciągasz na to pudełko ,oczywiście ustawiając w razie potrzeby aby text był na wierzchu.
ps.:powyższe na pewno można rozwiązać również na inne sposoby osiągająć podobny efekt.
wysiwygwebbuilder11.pl
tomulek28
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 gru 2013, o 10:04

Re: Wyświetlanie strony

Post autor: tomulek28 »

Bardzo mi pomogłeś Świetnie wytłumaczyłeś!!! Wielkie dzięki!
Na pierwsze pytanie poradziłem sobie tak jak napisałeś
a znów na drugie pytanie to grafikę zrobiłem z warstw ale powinno być właśnie tak jak Ty to wytłumaczyłeś

Ale jeszcze mam taki problem z warstwami które są rozciągnięte na cały ekran i się przesuwają
tu przykład strony
http://www.todaystrends.co.za/Home.php
nie mam problemu z wykonaniem i wszystko ładnie się wyświetla w komputerze
ale coś mam źle ustawione bo w tablecie warstwa już nie jest rozciągnięta do samego końca
jak tablet jest w poziomie wszystko jest ok
jak tablet jest w pionie z prawej strony brakuje około 100 pixeli
Strona którą podałem jako przykład w tablecie wszystko wyświetla się dobrze, u mnie niestety źle
Bardzo proszę mnie pokierować bo nie wiem jak ustawić kombinowałem na różne sposoby ale nie udało mi się
Drugie pytanie
Mam stworzony baner jak mam zrobić żeby wyświetłał się tylko raz dziennie np dla jednego adresu ip komputera?

Będę wdzięczny za pomoc
tomulek28
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 gru 2013, o 10:04

Re: Wyświetlanie strony

Post autor: tomulek28 »

Pierwszy raz na pomoc mogłem liczyć
teraz widzę że już limit wyczerpałem :x
ODPOWIEDZ