Wysiwyg 8.2.1 - Zle wyswietlanie strony na tabletach/smartfo

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Maxx1991
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:27
Maszyna: PC

Wysiwyg 8.2.1 - Zle wyswietlanie strony na tabletach/smartfo

Post autor: Maxx1991 »

Witam. Posiadam Wysiwyg w wersji 8.2.1. Zrobilem strone, dalem na server i wszystko bylo by ok gdyby nie fakt taki ze na komputerach pc czy laptopach strona wyswietlana jest ok, w dobrych proporcjach. Niestety na tabletach czy smartfonach wszystko na siebie nachodzi, jakby wszystko sie na siebie nachodzilo... Nie wiem ocb, jestem poczatkujacy w te klocki. Ktos by mogl podpowiedziec co zrobic aby na telefonach i tabletach strona dobrze sie otwierala? Prosze o pomoc. Pozdrawiam.
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Wysiwyg 8.2.1 - Zle wyswietlanie strony na tabletach/sma

Post autor: Rasty »

To chyba oczywiste, strony robi się responsywne , lub robi się dwie jedna na pc druga inna na tablety i smartfony, w stronie pc dajesz specjalny kod i ktoś w chodząc na twoją stronę z smartfona zostaje automatycznie przekierowany na stronę mobilną . Lub kup wersje WWB 10 ona juz robi strony responsywne oparte o zapytania CSS ( super sprawa )
leszbich
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 08:04
Maszyna: win7

Re: Wysiwyg 8.2.1 - Zle wyswietlanie strony na tabletach/sma

Post autor: leszbich »

Zrobiłem stronę na PC. Później do "zakładek/arkuszy" dodałem kolejny ze stroną mobilną (nie responsywną) wykonaną wersją 10 - narzędziami dla strony mobilnej (funkcja "new mobile site"). Nie tworzyłem subdomeny (m.nazwastrony.pl).
Niestety nie wiem jak i gdzie umieścić przekierowania dla komputerów/tabletów/telefonów, aby wybierały właściwą wersję (PC/mobile).
Nie jestem informatykiem - jeśli ktoś może pomóc - to bardzo proszę.

Pozdrawiam
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Wysiwyg 8.2.1 - Zle wyswietlanie strony na tabletach/sma

Post autor: Marencja2 »

Z tą responsywnością tak do końca kolorowo nie jest choć sytuacja się klaruje (co widać po changelog w kolejnych wersjach) i błedy sa łatane.
Jak na razie jednak najpewniejsza metoda to przekierowanie czy to po wykryciu mobila (plug Mobile browser detector ) lub dla iphonów z gotowych java skryptów
lub w uproszczeniu po rozmiarze okna przeglądarki w js umieszczonym na początku strony (Page/Page Html zakładka Pomiędzy Head)

<script type="text/javascript">
if (screen.width <= 1000)
{
window.location = 'jakas_strona.html';
}
</script>

i tu każda z tych metod też nie jest idealna i ma swoje wady.
Troszkę późnawo więc się nie rozpisuję :-)
wysiwygwebbuilder11.pl
leszbich
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 08:04
Maszyna: win7

Re: Wysiwyg 8.2.1 - Zle wyswietlanie strony na tabletach/sma

Post autor: leszbich »

Dziękuję - spróbuję.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ