WWB 10 i Dodatki

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

WWB 10 i Dodatki

Post autor: Rasty »

Witam testuje wersje trial WWB10 zrobili kawał dobrej roboty ale nie działają mi dodatki kompatybilne z poprzednią wersja 9 czy ktoś testował , ma może rozwiązanie tego problemu ?
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Marencja2 »

Nie wiem jakie dodatki masz na myśli,ale jeśli chodzi o wszelkiej maści rozszerzenia to w trialu dodatki nie "fungują" :cry: .
Co możesz sprawdzić w ExtensionManager "Ta funkcja jest dostępna tylko w zarejstrowanej ...itd"
ps.czyli rozwiązanie=wyłożyć ~150 zeta, lub poczekać jak stanieje bo być może się mylę ale staniał chyba zakup pełnej wersji (bo czy nie było sporo powyżej 200 zeta na początku drożej niż w tym czasie na alleg..-choć tu mogę się mylić),ciekawe jak vebo kalkuluje cenę (czyt. ile z nas zdziera :D ) ,a ciekawe ile by wyniosły koszty przy zakupie od Pablo ? przez paypala z uwzględnieniem przewalutowania.
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Rasty »

Wiesz nie chodzi o cenę bo sie program opłaca zrobisz w nim jedną stronę i sie zwraca a 10 ma super funkcje uprzednio sam musiałem robić w css media query aby zrobić stronę w RWD . Chce kupic 10 bo 9 wydaje się nieco" wysłużona" ;-) ale nie mogę sobie pozwolić na wywalenia kasy na 10 jeśli ta nie obsługuje dodatków .
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Marencja2 »

Napisz z jakimi dodatkami masz problem.Mi udało się otworzyć mój brudnopis gdzie mam użyte z 90% znanych dodatków :) ,wygląda że program łyknął wszystkie,oczywiście owe dodatki trzeba był wcześnie dodać do programu.Bywało już chyba w programie (w różnych wersjach) różnie czasami program ładował wszystkie strony nawet te z plugiem którego aktualnie nie posiadał wyświetlając oczywiście pole plugina (tylko obrys) na stronie z informacją że rozszerzenia brak lub przestawał ładować pozostałe pod-strony.Podobnie jest i teraz,np.przerwał ładowanie stron po stwierdzeniu że brak pluga przełącznik motywów ,ale po dodaniu i restarcie łyknął wszystko.Musiałem przestawić jeszcze ustawienia dla podglądu gdyż domyślnie jest że przy podglądzie wypluwa wszystkie pod-stronki a nie jedną.I oczywiście przestawienie opcji tworzenia kopi obrazków przy zapisie strony też jest najlepiej wyłączyć.
nie chodzi o cenę bo sie program opłaca.....10 ma super funkcje.....zrobisz w nim jedną stronę i sie zwraca
ale nie mogę sobie pozwolić na wywalenia kasy
Zamiast jednej zrobisz dwie i nie odczujesz :D
Jak że by miały przestać działać rozszerzenia tak z dnia na dzien (z wersji na wersję) rozwój programu opiera się na ewolucji a nie na rewolucji :)
ps.chociaż faktem jest że niektóre pluginy wyleciały z "repo" ale to chyba raczej z powodu nie mieszczenia się w standardzie gdy autor nie uaktualnił (czyt.poprawił) lub z powodu praw i licencji komponentów plugina.
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Rasty »

Przepraszam , że tak późno odp. Ale do rzeczy żadne kompletnie żadne mi nie wczytują się próbuje manual instal i bezpośrednio umieszczanie w katalogu dodatków nic nie działa żadnego nie wykrywa , oczywiście wszystkie sa free .
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Marencja2 »

Spróbowałem zainstalować niektóre free ,to pliki wykonywalne (*.exe) i te rozszerzenia uszyte są pod ver9 podczas instalacji niektórych zwróć uwagę na ścieżkę instalacji gdyż instalują się domyślnie w Program Files do foldera instalacji ("C:\Program Files\WYSIWYG Web Builder 9\...itd") w ścieżce zmień ręcznie z klawiatury cyfrę 9 na 10 bez "wklikiwania" się.
Co do pozostałych które instalują się do ("C:\Documents and Settings\NAZWA USERA\Moje dokumenty\WYSIWYG Web Builder..itd") to tu nic nie musisz zmieniać chyba że zmieniłeś domyślny folder roboczy w ustawieniach programu.Kilka z tych free to rozszerzenia galerii lightbox-a ,a od cms edytory odpalisz np. z admin (wybór w editor type) a inne plugi od cms w admin-plugins.
Czy wszystkie z darmowych działają ? - nie wiem testowałem tylko kilka.
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Rasty »

Dzieki popróbuje bo chętnie zakupie kawał dobrej roboty zrobili .
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Rasty »

Nie wiem poddaje się chyba coś z moim systemem nie tak może jakiegoś frameworka brakuje. Dodawałem przez managera i nic, wrzucałem do katalogu extension w moje dokumenty i nic gdzie i jak bym, nie próbowałem dodać tych dodatków nie ma takiej możliwości po prostu funkcja tak pozostaje nieaktywna.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: WWB 10 i Dodatki

Post autor: Marencja2 »

Tak jak ci pisałem ale chyba mnie nie zrozumiałeś w trialu nie uaktywnisz ExtensionManagera i nie szukaj tam tych rozszerzeń.Dodatki są dostępne w różnych miejscach np.niektóre masz w galerii .Pierwszy obrazek z wersji "register" (choć to chyba nie ma znaczenia triall czy full) ale bez doinstalowanych dodatków.Drugi obrazek jest z triala z doinstalowanymi dodatkami.
Tak przy okazji:puki co program troszkę się "burzy" ,częste zwiechy programu po użyciu niektórych funkcji,ale sytuacja poprawia się jak widać po wydaniach (np.ostatnie update bez zmiany numeru) i chyba bugi są łatane bo sytuacja poprawia się 8-) .
Obrazek
Obrazek
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ