Stopka, menu, marginesy, szerokość

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Pelzak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2013, o 02:34
Maszyna: komputer stacjonarny

Stopka, menu, marginesy, szerokość

Post autor: Pelzak »

Witam jestem nowy ale będę witał tu często ;)

Mam problem z ustawieniem elementów na stronie, chciał bym aby dane elementy rozszerzały się wraz z rozdzielczością monitora, domyślnie strona ma pracować na 1024x768 ale stopka ma być na całej szerokości ekranu.

http://img269.imageshack.us/img269/7964/divy.png

^ jak na obrazku, stopka max szerokość z automatu tak samo pasek menu

Ciężko u mnie z html, wiec jak dajecie jakieś HTML to mówcie gdzie to wklejać, na początek body czy na koniec itp itd.

Z góry dzięki za pomoc, od miesiąca nie mogę się z tym uporać.
Pelzak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2013, o 02:34
Maszyna: komputer stacjonarny

Re: Stopka, menu, marginesy, szerokość

Post autor: Pelzak »

anyone want help me?
Pelzak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2013, o 02:34
Maszyna: komputer stacjonarny

Re: Stopka, menu, marginesy, szerokość

Post autor: Pelzak »

dzięki, forum jak było tak i będzie martwe z taką żwawą pomocą.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Stopka, menu, marginesy, szerokość

Post autor: Marencja2 »

Fakt trochę tu cicho.
W WWB trochę trudno to będzie,program z urzędu pracuje na pudełkach z-wymiarowanych w px co nie znaczy że przy odrobinie zachodu da się zrobić i jest wiele metod obdarcia kota ze skóry :-)
Za mało danych podałeś co do tego Menu (tzn jakie to menu będzie).
Co do wyglądu program wstawia główny kontener z-wymiarowany w px (div#container) można zmienić ręcznie edytując np. w Notepad na procenty treść dać na warstwie (zaznaczone względna pozycja pozioma i wzglę.. dopasowanie rozmiaru poziom.) ,a menu,baner i stopkę dać poza tą warstwą w kontenerach z-wymiarowanych poziomo w procentach.Tu masz zajawkę http://sm-wwb-info.strefa.pl/_inne/index.html wykonaną w wwb i trochę przerobioną w notatniku.

Wybierając Menu też musisz przemyśleć czy będzie sie rozciagało w zależności od szer.strony czy nie, jeśli ma się rozciągać musisz zastosować takie które da się przerobić na procenty lub zastosować takie które samo się dostosuje (np.js i jquery i style).
Możesz też to menu,baner i stopkę wstawić na warstwach czyli w innych pudełkach.Tak więc jak pisałem możliwości masz wiele.

ps.w zajawce obrazki masz z-wymiarowane poziomo w procentach (baner,stopka) jak dasz tam konkretną grafikę to obrazek będzie się zniekształcał w trakcie rozciągania,ale możesz również dorzucić grafikę na wierzch tego co tam jest powodując tylko wyśrodkowanie (lub nie zależnie według potrzeb)
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ