SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
cocacola
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 15:28

SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: cocacola »

Jak zmusić program do niłamliwej spacji bo niestety nie działa zasada z WORD'a ani wstawianie znaku specjalnego ani też kod &nbsp.
Proszę o pomoc.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: Marencja2 »

Witam, chciałem się dowiedzieć w jaki sposób można "przykleić" wyrazy (i , z, o itd ) do następującego wyrazu w następnej linii tak aby nie pozostawały na końcu linii same ?
Chyba takie coś zwie się "spacja niełamliwa" albo "spacja twarda".
Nie bardzo rozumiem o co chodzi.Mi też w WWB przeważnie nie działają zasady z innych programów (bo dla czego miały by działać :?: )
Na wordzie się nie znam,ale czyżbyś pisał w jednej linii a zawijanie ustawione z automatu ?
Przełamanie na sztywno czyli przejście do nowej linii odkąd pamiętam (c-64,atari-st itd..itp..)enterem się robiło (w html <br> robi to samo) ,czyli enter tam gdzie tekst ma być podzielony,"&nbsp" -to chyba spacja podejrzyj kod to zobaczysz że jest dodawana.
wysiwygwebbuilder11.pl
cocacola
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 15:28

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: cocacola »

Chodzi mi o tekst który mam sformatowany i chcę "przykleić" wyraz jedno lub dwuliterowy do następnej linni ze względu na wygląd. W wordzie jest to poprzez ctrl+spacja i wtedy na przykład tekst "w domu" wędruje do linni na dól zamiast "w" na górnej linni a "domu" w dolnej linni. Sprawa wciśnięcia Entera nie rozwiąrze mi sprawy bo wtedy tekst nie będzie w pełni wyjustowany.
W niektórych programach WYSWYG działa spacja+ctrl a w niektórych działa &nbsp - ale w WB9 PL nie potrafię tego efektu uzyskać. W helpie nic nie mogę na ten temat znaleźć.
Czy może jest jakieś rozwiązanie na mój banalny problem ?
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: Rasty »

Przysięgam ,że nie mam pojęcia o co chodzi pokaż na przykładzie wizualnym jak ma to działać .
cocacola
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 15:28

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: cocacola »

wyjustowany.jpg
wyjustowany.jpg (76.05 KiB) Przejrzano 3649 razy
chodzi mi np o literę "w" chcę mieć ją w linni poniżej ale zachowując wyjustowanie tekstu i bez wpisywania i kompibowania odstępów spacjami.
Teraz rozmumiesz o co mi chodzi ?
Rot
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2013, o 16:59

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: Rot »

ctrl + shift + spacja.
Rot
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2013, o 16:59

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: Rot »

Rasty - info dla Ciebie - "zawieszone spójniki" więcej na:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wisz%C4%85cy_sp%C3%B3jnik
Jest to ważny wymóg poprawnego składu.
cocacola
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 15:28

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: cocacola »

dzięki za profesjonalizm, - jednak przy jednym z kawałków tekstu nie działą mi niełamliwa spacja ..... co może być przyczyną ?
Rot
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2013, o 16:59

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: Rot »

Nie mam pojęcia, spróbuj skopiować cały tekst do notatnika - wtedy wyczyścisz wszystkie zapodziane z innych programów formatowania i ponownie przez schowek wrzuć do wwb i dopiero wtedy (po wyczyszczeniu tekstu) zastosuj twardą spację. Pamietaj żeby nie robić zbyt długich łamów bo będzie się źle wyświetlał w przeglądarkach.
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: SPACJA NIEŁAMLIWA (TWARDA)

Post autor: Rasty »

Po prostu przerwij zdanie w po słowie standardowych i zacznij od nowa literka W , ale nie poprzez spacje tylko całkowicie zaczynając text od nowy .
ODPOWIEDZ