Ruchomy banner

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
rmj6
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 07:56
Maszyna: komputer

Ruchomy banner

Post autor: rmj6 »

Witam

Czy w WYSIWYG Web Builder 10 jest możliwość stworzenia ruchomego bannera ?

Przykład
http://www.poloniasrodaslaska.pl/news.php
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Ruchomy banner

Post autor: Rasty »

Zawansowane/ carousel
rmj6
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 07:56
Maszyna: komputer

Re: Ruchomy banner

Post autor: rmj6 »

Dziękuję o to chodziło. W jaki sposób dodać więcej zdjęć ? Jak wchodzę w STYLE potem BACKGROUND MODE wybieram IMAGE to mogę wybrać tylko jedno zdjęcie a ja chcę kilka
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Ruchomy banner

Post autor: Rasty »

Po prostu przewijasz pola klikając w nawigacje i dodajesz nowe zdjęcia ilość zdjęć ustalasz w opcjach dodatku
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Ruchomy banner

Post autor: Marencja2 »

Prawdopodobnie nie tak podchodzisz do tematu.Background to jest tło dla karuzeli (kolor lub transparent czyli przeźroczyste albo obrazek).
Obrazki (lub inne elementy dodajesz np.przez wciągnięcie elementu w obszar karuzeli na poszczególne "kartki" których ilość ustawiasz w zakładce General.W ustawieniach możesz też wyłączyć widoczność elementów sterujących.Na 1 "kartkę" możesz dodać więcej elementów niż 1.
Ja bynajmniej nie wiem jak ustawić w karuzeli aby przewijanie następowało o 1 element tak jak w przykładzie który podałeś choć oczywiście zapewne się da "wstrzykując" kawałki kodu do ustawień karuzeli.
Tu nasz przeróbkę karuzeli http://sm-wwb-info.cba.pl/tutek/sm_tango_carusel.zip (sm_tango_carusel-kawałek pluga) z przykładu który podałeś.Rozpakuj i skopiuj te 2 pliki do folderu rozszerzeń (przeważnie do ..Moje dokumenty\WYSIWYG Web Builder\system\extensions) a następnie odpal WWBuildera.
Plug ma ustawioną szerokość w % (100) ,jeśli umieścisz na layers będzie miał szerokość warstwy,jeśli na stronie z innymi elementami to szerokość głównego div-a (div#container) a jak na Page Header lub Page Foter to pewnie na całą stronę (nie wiem nie sprawdzałem).
Obrazki najlepiej nie za duże (ja testowałem 108x58). Próbowałem zastosować w plugu konwersję dowolnego obrazka do miniatury ,ale różnie mi to działa na laptopie Ok a na blaszance trochę się "burzy" i dodaje do obrazków czarne obwódki przy konwersji więc z tego rozwiązania zrezygnowałem więc proszę dodać obrazki już przygotowane (rozmiar) i dodawać tylko obrazki gdyż w plugu nie ma zabezpieczenia przed dodaniem innych formatów i mogą wychodzić bzdety.
Przy dodawaniu obrazków dodajemy też link do strony.
Ps nie twierdzę że to działa chociaż u mnie chodziło (na WWB9 I WWB10).To rozwiązanie nawet nie zasługuje na nazwę plugin powstało doraźnie z prostej przeróbki tego z przykładu.Przy użyciu tła (inne niż transparent) najlepiej byłoby chyba dodać przygotowane obrazki *.png z przezroczystym tłem.
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ