Problem ze Slide Menu

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
morieren
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2014, o 11:18
Maszyna: PC

Problem ze Slide Menu

Post autor: morieren »

Witam serdecznie,

jestem tu pierwszy raz, ale z WWB pracuje już od jakiegoś czasu. Mam jednak ciągły problem jeśli chodzi o budowanie menu bocznego na stronie.

Mianowicie, nie mogę zmusić WWB (wersja 8.x) do zmiany wysokości menu na taką, jaka jest wysokość całkowita witryny. WWB wie lepiej i oblicza
sobie całkowitą wysokość po "rozwinięciu" wszystkich podmenu w całej okazałości.

Sytuacja wygląda tak, że wszystkie podmenu (a więc całkowita wysokość elementu jakim jest w/w SlideMenu) nie zostanie nigdy osiągnięta, ponieważ
każde menu ma ustawienie "Collapsed" - złożone/zamknięte, w momencie otwarcia/załadowania strony. Oprócz tego, cały element SlideMenu ma w ustawieniach
podane, żeby po wybraniu któregoś z podmenu "składać" wszystkie inne. W związku z tym, jak wspomniałem, całkowita wysokość elementu nigdy nie zoostanie
osiągnięta w widoku strony.

WWB jednak walczy i "dla bezpieczeństwa" wymusza minimalną wysokość elementu jako całkowitą - po rozwinięciu wszystkich podmenu.

Pytanie moje brzmi: (jeśli to możliwe) jak zmusić WWB do zmiany zakładanej wysokości owego SlideMenu? Stronka ma plik graficzny jako tło w związku z tym
"kończy się" (przy przewijaniu zawartości okna przeglądarki w dół). Po przewinięciu się do końca - przeglądarka pokazuje pustą przestrzeń - tło - zawarte pod
stronką - ponieważ dalej jeszcze nie skończyła się potencjalna wysokość SlideMenu :(

Nie będę tu strzelał kodami w załączeniu - omawiane, problematyczne menu widoczne jest na stronie SOSW Nr 1 w Płocku: http://soswnr1.petronet.pl

Uprzejmie proszę o pomoc - może komuś udało się rozwiązać podobny problem na swojej stronie lub też strzeli jakimś ciekawym pomysłem :)

Pozdrawiam
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem ze Slide Menu

Post autor: Rasty »

Jakieś takie to niezrozumiałe co napisałeś , chodzi po prostu o to, że przez wielkość menu które program obliczył jako całe rozwinięte i przez to masz pasek na dole ? jak tak to daj , jeśli o to chodzi to może po prostu ustaw tło strony na stretch i tyle . Spróbuj również manualnie po eksporcie trony edytując CSS ustalić na sztywno jej wielkość .
morieren
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2014, o 11:18
Maszyna: PC

Re: Problem ze Slide Menu

Post autor: morieren »

Rasty pisze:Jakieś takie to niezrozumiałe co napisałeś , chodzi po prostu o to, że przez wielkość menu które program obliczył jako całe rozwinięte i przez to masz pasek na dole ? jak tak to daj , jeśli o to chodzi to może po prostu ustaw tło strony na stretch i tyle . Spróbuj również manualnie po eksporcie trony edytując CSS ustalić na sztywno jej wielkość .
Heja,

dzięki za szybką odpowiedź :)

Samo tło jako tło ustawione w CSS nie jest problemem. Ma ono parametr fixed i dobrze mu z tym. Strona zbudowana jest jednak "warstwowo" (żeby ucieszyć oko odbiorców) i w związku z tym pod w/w menu mieści się
dodatkowa grafika-tło, nałożona na bazowe. Problemem jest rozmiar tej drugiej grafiki - na wolniejszych połączeniach ładowałaby się bardzo powoli - a co za tem idzie, zniechęcała do pozostania na stronie. Tak więc,
musiałem podzielić tę grafikę-podkład na 4 kawałki - a tych już nie ustawię na "fixed" (w wersji 8.4 WWB nie ma takich parametrów dla obrazków).

Drugie rozwiązanie brzmi bardziej zachęcająco, co zaraz wypróbuję :) Ma tylko jedną wadę: za każdym razem, po edycji pliku głównego stronki (index.html) będzie konieczna ręczna edycja... a to już nie brzmi zachęcająco...

Pozdrawiam,

Paweł
ODPOWIEDZ