Problem z WYSIWYGIEM 9

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Witam,
mam 2 problemy z tym programem i mam nadzieję, że mi pomożecie.
1. Kiedy wrzucam wyeksportowaną stronę na serwer FTP na stronie widać jedynie napisy oraz tło. Nie ma kształtów i ramek, które dodałem w programie oraz zdjęć(zdjęcie jest połączone ze stroną oraz wrzucone na FTP).
2. Chciałbym zrobić możliwość komentowania na niektórych podstronach bez konieczności logowania. Dana osoba musiałaby tylko wpisać imię i nazwisko, maila i swoją wiadomość, która pojawiłaby się w konkretnym miejscu.
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli gdzieś już odpowiedź na te pytania(ja nie mogłem jej znaleźć).
Pozdrawiam,
Darth
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

Czy robisz może stronę w CMS ?
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Póki co jeszcze nie używałem na tej stronie CMS, ale jeśli to pomoże to mogę spróbować ich użyć.
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

Nie , nie jeśli nie musisz to nie używaj ( chodź to wygodna forma do robienia strony w komentarzami ) > Zapytałem o CMS ze względu na to , że ja kiedyś używałem CMS i właśnie miałem podobny problem. Wiec tutaj bym ci pomógł być może , do eksportu strony używasz wbudowanego serwera ftp ? Jeśli tak spróbuj wyeksportować stronę do katalogu który dla niej zrobisz i i odpalić jeśli działa wrzucaj na serwer przez filezille np. Sprawdź w zakładce PAGE (strona ) funkcje Error reports może coś tam pisze ?
"2. Chciałbym zrobić możliwość komentowania na niektórych podstronach bez konieczności logowania. Dana osoba musiałaby tylko wpisać imię i nazwisko, maila i swoją wiadomość, która pojawiłaby się w konkretnym miejscu." Zrób po prostu księgę gości jeśli nie polecam CMS zamiast funkcji Blog no chyba ze masz konto na Facebooku ( ja nie mam wiem nie istnieje :D ) Wtedy polecam , skorzystaj z świetnego dodatku o nazwie discuse( jest darmowy ) To link do demo dodatku obejrzyj sobie jak wygląda , działa http://lucknowwebs.com/templates/disqus/
Do pobrania tutaj http://lucknowwebs.com/disqus-extension ... r-8-above/ .
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Na serwer wrzucałem przez daną stronę, ale oczywiście mam Filezillę i spróbuję nią wrzucić pliki do katalogu, a za chwilę wezmę się za komentarze. Bardzo dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że teraz mi się uda to zrobić :)
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Filezilla rozwiązała 1 problem. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy według Ciebie te komentarze lepiej jest zrobić za pomocą CMS czy bez tego systemu? :)
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

To już kwestia twoja co ci bardziej pasuje z z systemu disscuse nie korzystałem bo nie pobrałem ( nie mam facebooka ) , z CMS regularnie korzystam i myślę , że jest ok, masz możliwość umieszczania komentarzy lub dyskusji gdzie jeden użytkownik może odpowiadać innemu . Jeśli znasz się troszkę na wysiwygu , nie powinieneś mieć problemu z CMS-em , i to ci mogę polecić.
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Hej,
dzięki za pomoc i mam jeszcze dwa pytania. Jak można wstawić na stronę link do pobrania czegoś w pdfie i czy znasz może sposób, aby ktoś mógł wstawiać coś na tą stronę bez WYSIWYGA i mojej pomocy(robię stronę dla kogoś z rodziny)?
Pozdrawiam i wielkie dzięki,
Darth
Krzysztof
Moderator
Moderator
Posty: 104
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 13:42
Kontakt:

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Krzysztof »

Witaj,

"Jak można wstawić na stronę link do pobrania czegoś w pdfie"
<a href=”plik.pdf”>Plik do ściągnięcia</a>

"czy znasz może sposób, aby ktoś mógł wstawiać coś na tą stronę bez WYSIWYGA i mojej pomocy"
Należy takiej osobie dać dostęp do serwera ftp, tak aby można było pobrać stronę na dysk twardy, edytować i przesłać z powrotem.

Lub w sposób bardziej zaawansowany stworzyć stronę na wordpressie,czy joomla i wówczas taka osobą może logować się przez www i wprowadzać zamiany na stronie.
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Ok, dzięki wielkie za pomoc :)
ODPOWIEDZ