Problem z WYSIWYGIEM 9

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

To naprawdę proste, nie radzisz sobie z podaniem ścieżki zaproponuje ci idealne rozwiązanie, masz plik nie wiem ten twój pdf . czy te pliki ( kody jQuery Masonry, pakujesz winrarem ) umieszczasz plik na serwerze ( na tym samym gdzie masz stronę , lub innym dowolnym hostingu ) . W Programie WYSIWYG robisz kształt ( dowolny jaki ci się podoba , posłuży on za przycisk ) robisz ten kształt wchodzisz w jego opcje czyli dwukrotne klikasz na kształt , wchodzisz w opcje tekst wpisujesz co ma pisać w jaki sposób dasz komuś do wiadomości , że klikniecie spowoduje pobranie pliku , najprościej wpisujesz po prostu pobierz , ( radze również dodać styl hover aby było klarowne , że przycisk reaguje na najechanie na niego myszką ) , następnie przechodzisz do zakładki link , z menu podajesz adres pliku czyli www.costam.pl/nazwa twojego pliku , jeśli jest na serwerze ( a powinien na nim być nie może być u ciebie na kompie , chyba, że twój komp jest serwerem ). Sprawdzasz czy działa poprzez funkcje podglądu strony i uploudujesz jeśli jest ok tyle no prościej sie nie da
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Dzięki wielkie, pdf już działa, natomiast Masonry nie. Winrara nie posiadam, mam zipa, ale co mi da jego spakowanie? Proszę o pomoc w jego zastosowaniu i cierpliwość do mnie :) Jestem młody i nikt nigdy mnie niczego nie uczył na temat informatyki, staram się sam poznać jak najwięcej, a to forum to jedyna pomoc dla mnie :)
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

Wszytko powinien wyjaśnić ci ten tutorial ( z jq mans.)
http://www.youtube.com/watch?v=jBSVQZPNCkM
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Wielkie dzięki. Znacie może jeszcze jakieś darmowe pluginy, które dopasują rozmiar strony do monitora oraz inne dodatki do wwb, które według Was są niezbędne?
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

To czy coś jest dla ciebie niezbędne sam musisz ustalić indywidualnie . Ja np. korzystam z tej http://www.wysiwygwebbuilder.com/forum/ ... 42&t=21051 stronki w poszukiwaniu ciekawych i darmowych rozszerzeń i tobie ją mogę z przyjemnością polecić .
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Ok, przejrzę to. Znasz coś jeszcze co może dopasować rzeczy na stronie tak, żeby treść była widoczna tak samo jak dla mnie tylko, że w innej skali? Na tym filmiku Masonry przemieszcza obrazki, ale nie skaluje ich, da się to zrobić tak, żeby działało to tak jak chcę? Dobra, lecę przejrzeć tą stronę.
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Proszę pomóżcie mi z tym. Może nie włączyłem jakiejś opcji w WWB, patrzyłem chyba na wszystko, ale może coś przeoczyłem. Na dole wstawiam link do prototypu mojej strony, może to w czymś pomoże, jest tam spory bałagan, ale myślę, że będzie widać problem, że u Was otworzy się to inaczej niż u mnie.
http://ilonaswitatekbarylska.cba.pl/
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

Słuchaj aby robić jakieś "czary" z obrazkami ( zmiany rozmiaru itp. ) robi się skrypt albo dodaje zdarzenia (onmaouseover na przykład ), jako mało doświadczony(a) acz pełen(a) zapału webmaster(ka) , na pewno zgłębisz te tajniki ale na początek naucz się robić łatwiejsze rzeczy . Strona którą podałeś(aś) jest niesamowicie chaotyczna . Moja rada jest taka daj spokój z skryptami , zrób sobie ładną prostą stronę, nie obciążaj ją na siłę skryptami I nadmiarem obrazków ( szybciej ładujące się strony google " lubi " ). Polecam ci zrezygnować z wodotrysków typu masonry , a skupiać się na klarowności strony.
Ps aby usunąć w legalny sposób , link w stopce Darmowy Hosting CBA wpisz do kodu

.cbalink {
display:none;
}

* Bądź, jeżeli ktoś nie używa stylów CSS, wstawić pomiędzy <head> a </head> następujący kod:

<style type="text/css">/*<![CDATA[ */
.cbalink {
display:none;
}
/*]]>*/</style>
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Ta strona nie będzie na CBA, robię ją dla kogoś z mojej rodziny, kto kończy habilitację i potrzebuje strony, a której może promować swoje publikacje, a na CBA po prostu dogadujemy szczegóły. Mógłbyś podać jakiś link do tego skryptu? Podejrzewam, że trzeba go wstawić w miejsce, w którym jest o rozmiarach strony. Stronę potem poukładam, po prostu walczę z tym rozmiarami. Dzięki za info, poczytam jeszcze o tym zdarzeniu, ale i tak proszę, czy mógłbyś dać mi link do tego skryptu, myślę, że to będzie trochę łatwiejsze.
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

Nie mam pojęcia gdzie można taki skrypt znaleźć musiał(a) poszukać( tak na szybko może to ci coś da http://rafal.brzezinski.me/skalowanie_obrazkow) . Daruj sobie po prostu to scalanie zdjęć zrób galerie wykorzystaj skrypt powiększający miniaturki . Poza tym wstawiani skryptu to nie takie łatwe, że wstawisz kod i już . Moja rada widzę ze nie masz doświadczenia i nie poradzisz sobie po prostu daj sobie z tym spokój i wykorzystaj jakąś galerie bądź jakiś zoom np ten http://www.jorextensions.com/wb/extensi ... agnipando/ galeria http://www.flashxml.net/image-scroller.html
I proszę daj sobie spokój z scalaniem bo nie dasz rady tego zrobić .
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, o 07:45 przez Rasty, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ