Problem z WYSIWYGIEM 9

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Marencja2 »

Moim zdaniem:
Czy masz postawiony serwer na localhoście jeśli nie to postaw sobie lamp na localhoście,pliki wrzucaj z WWB na local masz wtedy możliwość obejrzenia stron ,przetestowania i możliwość naniesienia poprawek z ręki w razie potrzeby przed wysłaniem na hosting ,z czasem przekonasz się że to bardzo ułatwia życie jeśli masz wszystko na swoim kompie,ułatwione robienie bacupu do zip i odtworzenie strony o wiele łatwiejsze z zipa (niektóre hostingi umożliwiają przesyłanie zipów i rozpakowanie na serwerze ).
Co do komentarzy na stronie-nic trudnego jaki problem zrobić stronę w php-ie z formularzem do wpisania komentarza ,nie jasne dla mnie jest co rozumiesz pod pojęciem "pojawiłaby się w konkretnym miejscu" w niektórych cms-ach jest tak że komentarze są wyświetlane pod treścią czasami jest tylko link do komentarzy w stylu "Zobacz komentarze do tego arykułu" o ile takowe są.
Co do dodawania tych komentarzy na zasadach jak piszesz jest to bardzo ryzykowne skąd możesz wiedzieć że np.twój dowcipny kolega (lub ktoś inny) nie zechce ci umilić życia i nie będzie ci wypisywał głupot i spamu więc jakież założenia (i ograniczenia) co to dodawania tych wpisów musisz przyjąć bo te o których piszesz są zbyt "liberalne" i aktywacja wpisu na przykład na podstawie majla zwrotnego to też nie jest rozwiązanie jest masa stron do odbierania i wysyłania wiadomości tzw. mail na 10 minut.
Co do "lepiej jest zrobić za pomocą CMS czy bez tego systemu?" to moim zdaniem armata na muchę - do dodawania tylko wpisów wystarczą formularze chyba że chcesz umożliwić użytkownikom dodawanie całych artykułów wraz z grafiką i wcale nie twierdzę że za pomocą formularzy nie da się tego ogarnąć (chyba że okno ckeditora formularzem nie jest).
Co do pobierania pdf jak napisał admin wystarczy zwykły link,bo tak jest standardowo choć jest sposób na wymuszanie za pomocą nagłówków pobranie pliku który otworzył by się w przeglądarce i viceversa.
Co do "czy znasz może sposób, aby ktoś mógł wstawiać coś na tą stronę bez WYSIWYGA i mojej pomocy" to zależy co rozumiesz przez "coś" to też możesz ogarnąć za pomocą formularzy tylko musisz doprecyzować co to jest to "coś"i wiedzieć co chcesz osiągnąć i na jakie harce użytkownikom chcesz pozwolić.
To jak odpowiedział ci na to admin "..Należy takiej osobie dać dostęp do serwera ftp, tak..."
potraktuj raczej jako żart bo ja tak to odebrałem :-)
Co do odpowiedzi "Lub w sposób bardziej zaawansowany stworzyć stronę na wordpressie,czy joomla i wówczas taka osobą może logować się przez www i wprowadzać zamiany na stronie."
Można i tak tylko coś mi się wydaje że Darth sądząc po treści pytań nie jest zaawansowanym użytkownikiem w webmasterce i o ile obsługa tych CMS w gołej wersji to być może bułka z masłem jednak jeśli zechce osiągnąć funkcjonalność na poziomie WWB (dowolne manipulowanie układem i wyglądem stron praktycznie jak mu się zamarzy czyli ) czyli dodanie sporej ilości pluginów i ich obsługa i konfig. już takie proste nie jest i tu może polec, lecz jeśli zasadniczym kryterium jest to aby stronę mogło tworzyć wielu użytkowników jednocześnie to tylko CMS .
Jeśli Darth pójdzie to drogą to od razu na starcie przekona się tak kolorowo nie jest ,a szczególnie jak coś się posypie sporo czasu trzeba spędzić nad rozkminieniem przyczyny (dużo plików do przejrzenia,sporo wpisów w BD,sporo czasu spędzonego na forach dotyczących danego CMS-a :-) ) .

ps.Aby uzyskać funkcjonalność której potrzebowałem w kwestii dodawania komentarzy dla całej strony na swoje potrzeby przerobiłem część pluginów z WWB (może nie tyle co przeróbka ale bazowałem na nich ,niektóre musiałem "dorobić") i ich późniejszego wyświetlenia na oddzielnej stronie z komentarzami ,oczywiście z możliwością ich edycji i usuwania w razie potrzeby przez admina czy też moderatora - czy to legalne z punku widzenia licencji ?.

ps. opinie tu wyrażone prze zemnie wcale nie muszą być jedynymi słusznymi i wcale nie muszę mieć racji :-)
wysiwygwebbuilder11.pl
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Ok, dzięki wielkie za rady, zobaczę co uda mi się zrobić z tą stroną :)
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Macie może pomysł jak wybrać szerokość strony, żeby wyglądało tak samo na każdym komputerze?
karle0ne
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 12:38
Maszyna: optyczna

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: karle0ne »

A ja podpinam się pod temat i mam takie pytanie, od czego zaczac i w jaki prosty sposob zrobić strone sklepu internetowego z mozliwościa dodawania do koszyka??
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Rasty »

Darth aby wygląd strony dopasowywał się automatycznie do rozmiaru ekranu na którym jest wyświetlany trzeba użyć technologii Responsive Web Design, poczytaj troszkę o tym jeśli chcesz robić stronę dopasowaną do każdego ekranu , jest również jQuery Masonry i to w dodatku jako darmowy plugin do wysiwyga . To nie to samo co responsiwe nie miej jednak dopasuje pewne obszary strony do okna przeglądarki
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Dzięki, poczytam o tym.
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Zadam jeszcze jedno, dla Was zapewne idiotyczne pytanie- jak wstawić własny kod, jak go użyć(chodzi o ten pdf). Próbowałem przez pole formularza, ale coś nie wyszło. I jeszcze jedno, do jakiego folderu trzeba wgrać pliki z pobraną dodatkową zawartością do WWB?
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Ok, okazałem się ślepy, oczywiście wstawiłem już kod html, natomiast chyba nie jest on przypisany do konkretnego pliku. Wrzuciłem ten plik pdf na stronę, podałem jego nazwie a kodzie, ale nie wciąż nie można go pobrać. I jeszcze jedno, jak można uruchomić dodatkową zawartość do WWB? Bardzo proszę o odpowiedź.
Krzysztof
Moderator
Moderator
Posty: 104
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 13:42
Kontakt:

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Krzysztof »

Jeżeli umieszczasz plik do pobrania to musisz podać jego ścieżkę dostępu z serwera nie może to być ścieżka dostępu odnosząca się do lokalnego dysku.

O jakie dodatkowej zawartości piszesz?
Darth
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2014, o 08:19

Re: Problem z WYSIWYGIEM 9

Post autor: Darth »

Jak mogę zmienić tą ścieżkę? Ta zawartość to np. to np. jQuery Masonry, który polecał mi Rasty.
ODPOWIEDZ