Problem z synchronizacją zoomów na stronach

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
rcfc1920
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2014, o 16:23

Problem z synchronizacją zoomów na stronach

Post autor: rcfc1920 »

Witam

Jestem tu nowy i nie umiałem nigdzie znaleźć rozwiązania mojego problemu więc założyłem nowy wątek.
Założyłem sobie stronę masterframe. Na tej stronie założyłem menu bar z dwiema pozycjami: Home, Contact.
Potem założyłem dwie nowe strony index.html oraz contact.html, w których podałem we właściwości MasterFrame moją stronę masterframe.
Menu działa, czyli jak uruchamiam stronę index, to widzę menu "dzedziczone" z masterframe. Jak kliknę, że chcę przejść do strony contact to strona się zmienia. Problem pojawia się wtedy, kiedy jestem na jednej z tych stron i trzymając Ctrl przesuwam kółeczkiem myszki. Przeglądarka powiększa lub pomniejsz wtedy stronę internetową (czcionki, obrazki, wszystko) na której jestem. Ale gdy kliknę w menu chcąc przejść na drugą stronę to ta nowa strona się otwiera z zupełnie innym powiększeniem. Działa to tak, że każda ze stron osobno pomięta swój ostatni stan zoomu. Czy można jakoś spowodować, żeby wszystkie moje strony korzystające z jednego masterframe podczas przełączania się pomiędzy stronami miały taki sam zoom?
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Problem z synchronizacją zoomów na stronach

Post autor: Marencja2 »

To chyba raczej dotyczy i zależy od przegladarki,a nie skryptów i treści na stronie.Pytaj twórców przeglądarki czy jest jakiś skrypt na zmianę tych parametrów.
wysiwygwebbuilder11.pl
rcfc1920
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2014, o 16:23

Re: Problem z synchronizacją zoomów na stronach

Post autor: rcfc1920 »

Witam

Na IE jest rzeczywiście ok, ale na Firefoxie nie. Przecież nie ogłoszę na stronie, żeby nie używać Firefoxa. Dlatego chciałbym spowodować, żeby na Firefoxie też wszystko działało tak jak powinno. Ma ktoś pomysł co może być nie tak?
Krzysztof
Moderator
Moderator
Posty: 104
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 13:42
Kontakt:

Re: Problem z synchronizacją zoomów na stronach

Post autor: Krzysztof »

Witam,

Polecam różnego rodzaju wtyczki dla webmasterów do przeglądarek www, które pomagają optymalizować stronę, aby była ona wyświetlana najlepiej jak to możliwe. Niestety czasami nie osiągniemy takiego efektu, aby nasza strona była wyświetlana tak samo na wszystkich przeglądarkach.

Dla przeglądarki Firefox takie wtyczki znajdują się pod poniższym linkiem:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/e ... velopment/
ODPOWIEDZ