Problem z publikacją slajdów/ polskie znaki wersja 11

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Tosia21
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2016, o 17:19

Problem z publikacją slajdów/ polskie znaki wersja 11

Post autor: Tosia21 »

-Mam problem z publikacją slajdów w 11. W wersji 10 zrobiłam galerie w których można było oglądać zdjęcia które same się zmieniały lub klikając na zdjęcie samemu zmieniać oglądany obraz. Żadna z tych funkcji nie działa po publikacji strony w internecie. Na podglądzie wszystko działa prawidłowo. Próbowałam w wielu przeglądarkach i na wielu urządzeniach. Nic z tego. Wyświetla się jedynie pierwsze załadowane zdjęcie na "stałe".
- W wersji 10 miałam ustawioną możliwość wpisywania polskich znaków ale całkiem zapomniałam jak to się robiło, aby nie trzeba było wstawiać znaków specjalnych co jest niezwykle kłopotliwe. Czy ktoś wie jak ustawić program w wersji 11 aby pisać po prostu i nie myśleć o ą i ź?
rumot
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 3 cze 2013, o 15:02
Maszyna: Windows 10 Pro.*AMD Phenom(tm) II X 6 1055T *

Re: Problem z publikacją slajdów/ polskie znaki wersja 11

Post autor: rumot »

Wchodzisz w właściwości str. -> Ogólne -> Języki -> Zestaw znaków ustawiasz na Central European ( ISO 8859-20 -> Język str. na Polish, reszta bez zmian.
Na_razie2
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2016, o 21:48

Re: Problem z publikacją slajdów/ polskie znaki wersja 11

Post autor: Na_razie2 »

Chociaż stare, ale odpytam gdzie jest ta opcja ISO-8859-20 bo długo trzeba by szukać :-).
Pewnie chodziło ci o ISO-8859-2. Oczywiście zadziała ja jednak preferuję zwyczajne utf-8 polski, były kiedyś problemy w formularzach
z ISO-8859-2 na styku formularz i php plus np. przy zapisie danych tekstowych do pliku,trzeba było kombinować .
przy utf-8 takich komplikacji nie ma. Ja bym radził więc raczej utf-8 i polisch.
ODPOWIEDZ