Problem z opublikowaniem strony

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
stickyicky
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2014, o 01:16
Maszyna: klawiatura

Problem z opublikowaniem strony

Post autor: stickyicky »

Witam zakupiłem hosting, własną domenę a stronę zrobiłem w programie wisiwyg web builder i tu zaczyna się problem. Mój hosting wyglada tak jak na zdjeciu w załączniku, sa tam jakieś pliki i foldery, jestem zielony w tym temacie i za bardzo nie wiem gdzie mam i w jaki sposob przenieść moją prace w programie na prawdziwą stronę w internecie(czyli na hosting). Wie ktoś o co mi chodzi? Próbowałem strone umieścić na serwerze przez publish i FTP ale nie wiedziałem co i jak. Prosze o pomoc
Załączniki
primeo.jpg
primeo.jpg (215.04 KiB) Przejrzano 3227 razy
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Problem z opublikowaniem strony

Post autor: Marencja2 »

Tak to opisałeś że nie wiadomo od czegoś ci tu zacząć.
Ten zrzut niewiele nam mówi.Napisz może coś więcej o tym hostingu i domenie tzn.czy to jest domena czy subdomena czy kupiłeś u nich bo jesli kupiłeś od innej firmy np. *.pl
to musisz jeszcze przekierować.Napisz też coś więcej o hostingu (cena-bo strasznie żeśmy ciekawi :-) ),bo jesli to jest całe "centrum sterowania" to trochę "ubożuchno" wygląda.
Co widzisz jak wpiszesz swój adres w przeglądarkę?,bo jakiś index.html tam widzę że masz ,napisz może czy to twój plik czy dostałeś na start od firmy ponadto te foldery są
twoje czy już były na serwerze.
Co do wrzucania przez FTP server na króry chcesz wrzucać pliki musi to umożliwiać a więc musi tam być ten server z ustawionym kontem (login,hasło ew. port) i tak też musisz ustawić w WWB (Publisch>Edycja>Typ Ftp Server i poprawne wpisane parametry do połączenia).Poprawność ustawień możesz sprawdzić próbując się połączyć, ale raczej nie polecał bym takiego działania zdecydowanie lepiej jest postawić lokalnie
server ftp (może być Filezilla server),można też publikować do foldera lokalnego jakbyś nie mógł poradzić sobie z konfiguracją servera Ftp,i dobrze by było oczywiście sprawdzić sobie lokalnie (na własnym komputerze) czy strona dobrze się wyświetla i wygląda tak jak oczekiwaliśmy i tutaj potrzebujemy jakiś server www na lokalnym komputerze najprostszy moim zdaniem byłby Alacer o ile tworzysz strony w html bez php-a,jest bajecznie prosty w konfigu (ponaddto plik pomocy PL z obrazkami ,instalujesz,odpalasz,wskazujesz folder roboczy,ustawiasz adres serwera czy to po IP w sieci lokalnej lub localhost czyli inaczej 127.0.0.1) pisze że prog. tylko na Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003 ale sprawdziłem na pewno działa na Win7prof). Jak to będziesz miał zrobione odpalasz przeglądarkę i wpisujesz adres (localhost lub 127.0.0.1 lub adres w sieci lokalnej z grupy 192.168.xx.xx o ile taki adres został przez system przydzielony i sprawdzasz czy wszystko działa jak jest OK wysyłasz na hosting zawartość foldera roboczego (nie folder a zawartość) czy to przy pomocy klienta Ftp (np.program FileZilla Client z wprowadzonymi ustawieniami-adres servera,użytkownik i hasło) o ile jest taka możliwość i jest ustawione konto ftp na hostingu lub przez przeglądarkę menadżerem plików jeśli jest taka możliwość (któraś z tych opcji powinna być dostępna chyba),gdzie dokładnie pliki wrzucić? - przeważnie do katalogu głównego choć nie zawsze zajrzyj do Pomoc bo w panelu taka opcja jak widzę jest obecna.

To tyle na początek.Jak czegoś nie rozumiesz pytaj,w miarę możliwości pomożemy.
wysiwygwebbuilder11.pl
karle0ne
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 12:38
Maszyna: optyczna

Re: Problem z opublikowaniem strony

Post autor: karle0ne »

Witam również mam problem z opublikowaniem strony w wysiwyg 9.2 operuje na windowsie 8 i teraz tak, posiadam takie dane hostingowe:

"Szanowni Państwo,
Dziękujemy za wybór xxxx.
Liczymy, że nasze usługi spełnią Państwa oczekiwania.

Konto zostało utworzone w naszym systemie.

Dane niezbędne do zalogowania:
Użytkownik: xxxx
Hasło : xxxx
Domena : xxxx

W celu zalogowania się do panelu administracyjnego proszę wprowadzić
nazwę użytkownika oraz hasło podane powyżej korzystając ze strony:
http://xxxxxx

Gdy Twoja domena zostanie rozgłoszona możesz używać adresu:
http://xxxxxx

Szczegóły Twojego planu hostingowego:
Nazwa: xxxxx
Transfer miesięczny: 10240 Megabajtów
Przestrzeń dyskowa : 1024 Megabajtów

Adres serwerów DNS (użyj przy rejestracji domeny jeżeli chcesz skierować domenę na Nasz serwer).
NS1 : ns1.xxxxx.pl (94.xxxxx4)
NS2 : ns2.xxxxx.pl (94.xxxxx5)

Adres IP : xxxxxx
Użyj http://xxxxxxxxx w celu uzyskania dostępu zanim Twoja domena zostanie rozgłoszona."

Moje pytanie to gdzie mam te dane i ktore dokladnie wprowadzic do programu w opcjach pubish, czy wystarczy opcja pubish do cakowitego opubikowania mojego projektu czy bede musiał z dysku wrzucac jakieś piki na hosta ??
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Problem z opublikowaniem strony

Post autor: Rasty »

Aby umieścić pliki na serwerze musisz mieć dane dostępu do serwera ftp , czyli Nazwę serwera , użytkownika i hasło(jako kolega wyżej napisał czasem jeszcze port ) . Jeśli masz dane do logowania się do panelu administratora to , powinieneś , zalogować się do panelu administracyjnego i poszukać czegoś związane z serwerem ftp , tam znajdziesz wszelkie dane które potrzebujesz do połączenia z serwerem ftp, później wpisujesz je (czyli Nazwę serwera , użytkownika i hasło ) w dowolnym kliencie ftp i upload na serwer i tyle .Z tego co widzę masz jednoznacznie pokazana , że wszelkie pliki powinieneś umieści w katalogu public_html i to tam powinieneś wsadzić www
karle0ne
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 12:38
Maszyna: optyczna

Re: Problem z opublikowaniem strony

Post autor: karle0ne »

Dzięki już rozkminione :) probem był taki że jak chciałem publikować stronę przez program wysiwyg to na hostingu pokazywala sie nie w tym katalogu co trzeba, po przeniesieniu do public_html wszystko widać jak należy. Elo
karle0ne
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 12:38
Maszyna: optyczna

Re: Problem z opublikowaniem strony

Post autor: karle0ne »

Witam znowu miałem problem z publikacją strony. Metodą prób i błędów usunięte zostały niektóre foldery z panelu administracyjnego mojej domeny/hostingu miedzy innymi public.html. Czy wie ktoś jak na nowo utworzyć taki folder. W załączniku widać jaki teraz błąd wyskakuje po wpisaniu w wyszukiwarkę mojego adresu www
Załączniki
strona problem.jpg
strona problem.jpg (26.96 KiB) Przejrzano 3124 razy
ODPOWIEDZ