Proszę o pomoc jak zbudować stronę na PC i mobilnią.

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
marccol
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2015, o 18:27

Proszę o pomoc jak zbudować stronę na PC i mobilnią.

Post autor: marccol »

Czy mógłbym prosić o jakikolwiek link do tutorialu jak złożyć stronę krok po kroku, żeby działała prawidłowo na PC i mobilnie!
Bardziej mi zależy na tym jak połączyć te dwie strony.

Pozdrawiam Marek
Na_razie2
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2016, o 21:48

Re: Proszę o pomoc jak zbudować stronę na PC i mobilnią.

Post autor: Na_razie2 »

Wszystko znajdziesz na "fabrycznej" czyli 'http://www.wysiwygwebbuilder.com/respon ... esign.html' , fakt sporo tego a ty chciałbyś w pigułce, ale nie da się na tak postawione pytanie odpowiedzieć konkretnie w kilku słowach gdyż scenariuszy tego "budowania" jest kilka.
1. Utworzenie 2 (lub więcej) ,jedna dla PC i druga na urządzenia mobilne.Przyc zym ta mobilna może być jako tradycyjna ale o małej szerokości lub bazować mobile theme jQuery.Przekierowania do strony może następować czy to po wykryciu urządzenia (windows,android,iphpne...) lub rozdziałki ekranu,l ew. połączenie obu metod.
Sposób prosty i skuteczny ma jednak taki mankament że źle jest przede wszystkim widziane przez google (robot nie posiada wyświetlacza)
2. Budowa strony tradycyjnej ale z punktami przerwań (breakpoints) czyli rózne rozmiary strony w zależności od urządzenia a dokładnie rozmiarów wyświetlacza.
W tym wypadku mamy chyba największe możliwości tworzenia strony i zarządzania materiałem.
3. Budowa strony na siatce (layoutgrid) czyli samo-skalująca.
Metoda też z zaletami, jednak jeśli treść strony jest rozbudowana,sporo treści mieszanej to musimy trochę poklikać i poustawiać rozmiary obrazków (min-max size) gdyż zastosowane duże dobrze będą wyglądały na pc jak i na mobilach, jednak w przypadku tych drugich zwiększą zużycie transferu i czas ładowania strony.Zastosowane małe wprawdzie dobrze będą wyglądały.
4. Możliwe jest też utworzenie strony bez pozycjonowania bezwzględnego (podobnie jak przy cms-ach np ckeditor) ,te na pewno będą potrafiły dostosować, ale na to skalowanie wpływ będziemy mieli znikomy i nie zawsze tak jak byśmy chcieli . (rozwiązanie mało nowoczesne, wpływ na materię,treść ,wygląd znikomy)
Każda z wymienionych opcji ma swoje wady jak i zalety i narzuca sposób i metody budowania strony, na dzień dzisiejszy metoda 2 i 3 ma sens, ewentualnie 1 .
Pobierz dema stron (szablony) na siatce lub responsive ewentualnie jQuery - zobacz jak jest to zrobione i jaka opcja najbardziej ci odpowiada.

ps.
Bardziej mi zależy na tym jak połączyć te dwie strony.
Bardziej mi zależy na tym jak połączyć te dwie strony.
Użyte określenie ma zastosowanie raczej do punktu 1 w pozostałych przypadkach nic nie trzeba łączyć.
Aklib
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:15
Maszyna: Windows 10

Re: Proszę o pomoc jak zbudować stronę na PC i mobilnią.

Post autor: Aklib »

Proszę o pomoc jak w temacie
Posiadam WEB BUILDER14 i mam problem właśnie z tworzeniem na komputer i jednocześnie na smartfona.
Przeczytałem powyższy temat i odkryłem jak zrobić BreakPoint i utworzyła mi się zakładka [index320px] ale niestety nie mogę ruszyć dalej.
Cokolwiek wsadzę na stronę Default jest równocześnie na [index320px], jak skasuję to na obu zakładkach się kasuje.
Ściągnąłem demo ze strony http://www.wysiwygwebbuilder.com/support/rwd/ i po wczytaniu są 3 zakładki default [inex728px] oraz [index320px] i tu można przełączać pomiędzy zakładkami i każda jest osobno. jeżeli do którejkolwiek z nich chcę wkleić cokolwiek to natychmiast jest we wszystkich trzech.
Nie wiem co ja robię źle czy to wina Buildera 14 czy coś innego.

Zlitujcie się nad niedouczonym gościem.
Proszę kogoś o pomoc.
ODPOWIEDZ