Strona oparta na CMS

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
rmj6
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 07:56
Maszyna: komputer

Strona oparta na CMS

Post autor: rmj6 »

Witam

Czy ktoś z szanownych użytkowników zbudował stronę w WYSIWYG Web Builder oparty na CMS i może się pochwalić :D
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: Rasty »

budowałem , buduje chodź tamtejszy cms jest nieco okrojony
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: Marencja2 »

Dokładnie jak rasty pisze -szału nie ma,wcale nie potrzeba wiele zachodu żeby samemu sobie "wyklepać" CMS-a opartego na ckeditor+parę dodatków.
ps.przy większym apetycie użyć Wordpres,Jomla,Drupal etc..
wysiwygwebbuilder11.pl
rmj6
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 07:56
Maszyna: komputer

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: rmj6 »

Odświeżam. Czy w najnowszej wersji programu (WYSIWYG Web Builder 11) udało się komuś odpalić CMS i pochwali się nam :-)
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: Marencja2 »

Czemu pytasz.. problemy?. Nikt na razie się nie chwali.Odpowiem podobnie jak Rasty nie-budowałem , nie-buduje bo to jakby nie moja bajka Jak tu gdzieś pisałem da się w od biedy używać, ja jednak wolę tam w roli edytora CKE (fckedidor) bo jakoś mi nie leży ten pokładowy i nie mówię że jest zły ale przyzwyczaiłem się do CKE przy okazji dłubania przy drupal-ach,jomla-ch czy wordpres-ach a pokładowego nie chce mi się po prostu rozkminiać.Kiedyś próbowałem na wwb cms-a teraz odkurzyłem trochę zmieniłem / dodałem i wrzuciłem na serv (tak z ciekawości).Zasadniczego wyglądy nie zmieniałem bo po co? wprawdzie rozciągnąłem troszkę stronę (czyli parę rzeczy musiałem dłubnąć gimpem :) ),baner na górze dorzucony na warstwę to któryś z moich plugów do wwb (nazwy nawet nie opamiętam)
dDemo dałem tu:http://www.wysiwygwebbuilder11.pl/cms_demo/
Nie jest więc to żadna strona użytkowa ale jedynie demo na bazie dema z WWB plus oczywiście CKE i kilka plugów.Z pokładowych rzeczy w zasadzie jest tylko galeria (stroniczka trzecia te 3 obrazki na dole bez ), komentowanie (stronka 1 na dole- dodany twój wpis z tego forum) ,na stronce wideo filmik we flash-u wprawdzie ale myślę że jakiś format Html5 też by poszedł tak jak ta muzyczka na ostatniej stronce jako html5.Z reki dodane tylko w notatniku aby można było było wyświetlać wybrane obrazki w fancybox-ie (nie do końca działo on prawidłowo).
Ps.jak z bezpieczeństwem takiej konstrukcji nie sprawdzałem (bo po co? :) logowanie do admina chyba odbywa się bez nicka.Przypomniało mi się że zmieniłem sposób łączenia do BD
gdyż testowałem na "hałupohoście" a przerobione jest tak że skrypty korzystają z zewnętrznego pliku i zmieniając serwer(hosting) wystarczy wymienić jeden plik.
wysiwygwebbuilder11.pl
rmj6
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 07:56
Maszyna: komputer

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: rmj6 »

A czy skomplikowane jest zbudowanie CMS tak aby newsy pisane w edytorze tekstu wyświetlane były na stronie głównej w oknach i po kliknięciu na czytaj więcej wyświetlało się na całej stronie ?
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: Marencja2 »

Chyba skomplikowane nie jest,choć to chyba to pojęcie względne zależy co chce się osiągnąć po drugie gdy dla jednego coś jest proste dla drugiego już wyczynem może być odpalenie notatnika na windzie ja sam z php znam instrukcję echo i jeszcze może ze 2 inne. :lol:
Rzecz pierwsza to zaplanowanie jak to się ma odbywać.W którymś z CMS-ów było tak że zajawkę strony przygotowywało się oddzielnie i wystawiało na główną.Można też odczytać kawałek strony czy to limitując ilość znaków do pobrania z DB czy pobierać całość, obrobić i przyciąć.Jeśli używa się w CMS jako edytora ckeditor można użyć narzędzia "Wstaw podział strony" (tu tak zrobiłem) pod warunkiem np. że nie używamy go w skrypcie lub użyć jakiegoś innego "myku".
Rzecz druga jak te newsy chcemy wyświetlać tzn. np. ile w jakiej kolejności,w czym ma się to wyświetlać jak wyglądać itd itp..
Do pudełka pobierany jest wpis na podstawie założeń czyli - strona którą sami wybraliśmy na sztywno tu po nazwie, lub po dacie utworzenia lub edycji itd.itp
Wpisy nie są obrabiane ,pobierany jest tylko strona z DB wyszukiwany jest "podzielnik strony" reszta jest obcinana,przed wyświetleniem zmniejszane są obrazki i czcionka (po chansku przez !important),Można oczywiście obrobić to bardziej finezyjnie .Jeśli "podzielnik strony" nie jest dodany na stronę nic się nie wyświetli oprócz tytułu strony linku "czytaj więcej i obrazka strzałki z czytaj więcej.Pudełka wymiarowane są na sztywno choć można było by pokusić się o płynny rozmiar gdy zawartości jest więcej (przed "podzielnikiem strony"). Tu w przykładzie jeśli tak będzie to treść pudełka zostanie ucięta,ustawiony jest limit znaków 1200 znaków - znaki kodu też są liczone choć można by zrobić to elegancko i zliczać tylko te faktycznie wyświetlane.

Można oczywiście zrobić takich pudełek kilka na głównej i wyświetlać treść tak jak opisałem powyżej czyli według pewnych kryteriów. Ogólnie kombinacji jest sporo.
Ja te pudełka dałem plugiem które właśnie wyklepałem choć można by kod napisany z "reki" w Notepad wstrzyknąć "<>Html" na stronę w WWB. Użycie, pluga sprawę komplikuje gdyż trzeba przewidzieć co bezsensownego użytkownik będzie próbował zrobić dodatkowo pewne sprawy się dublują i kod nie jest "optymalny" oczywiście samo użycie pluga zdecydowanie prostsze niż dłubanie w Notepad.Można ustawić pudełko na pozycji, ustawić jego wymiary, wybrać co będzie pokazywało,ustawić zmniejszenie obrazków i czcionki itp.itd.bez dłubania w Notepad
Jak na razie brak jest linku powrotnego z "Strony" do index(Home) ale nie chce mi się już dzisiaj dłubać.Ponadto może coś się biesić ale nie chce mi się...
EDIT:18.03.20166
Troszkę zmieniłem konstrukcję plugina aby nie wyważać otwartych drzwi.Karta dodawana jest na warstwę (layers).Jest możliwość tworzenia strony responsywnie dałem tylko podziałkę na 600 px ,czyli na FF Shift+Ctrl+M .Przy okazji wylazł problem że podczas aktualizacji strony zmieniana jest też data utworzenia ,wcześniej to chyba nie występowało być może przyczyna po zabawie z oryg.plugami do CMS-a.Na razie nie rozkminiałem przyczyny...
DEMO WWB-CMS http://www.wysiwygwebbuilder11.pl/cms_demo/
wysiwygwebbuilder11.pl
rmj6
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 07:56
Maszyna: komputer

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: rmj6 »

Marencja2 dzięki za pomoc. A jak wygląda plugin ?
dedo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2016, o 12:14
Maszyna: vaio

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: dedo »

Witam forumowiczów. Zapoznałem się z cms. Chodzi o to, że strona która mnie interesuje ma być często aktualizowana i ewent. komentowana, Czy każdy news to nowa strona. Jeśli tak to będzie niekończące się menu. Chciałbym aby była informacja (jej początek-reszta "czytaj dalej"- jak to zrobić), pod spodem komentarze, kolejna i tak dalej. W dostępnych samouczkach pokazują jest jeden lub kilka newsów. Jak to wygląda przy ciągłym aktualizowaniu. Pytań mam więcej - na razie to tyle. Proszę info lub linki odnośnie tematu.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Strona oparta na CMS

Post autor: Marencja2 »

Mam prosbę do szanownych kolegów czy moglibyście podesłać mi pliki CMS Demo z versji 11 najlepiej 11.0.6 (build date: March 17, 2016) (cmsadmin.php i cmsadmin_plugin.php) tzn. wykonać:
File > New from Template > Category > Demo > CMS , zpisać tymczasowo odojętnie gdzie ,przejść do strony "administrator" i opublikować do foldera (jakiś pusty dorażnie stworzony) ,zapakować zipem co program wypluł i wystawić gdzieś do pobrania,dać
info jaka to wersja programu WWB 11.0.X
W pluginie admin nic nie trzeba ustawiać (zostawić jak fabryka dała).

odp dedo: Czy każdy news to nowa strona - zasadniczo tak,strona to wpis w bazie,możesz wprawdzie pisać wszystkie newsy na jakiejś jednej stronie dopisując nowe treści na początku strony, lub jeśli ustawisz stronę jako nieaktywną to w menu jej nie będzie,ale jeśli dasz link do niej na jakiejś innej stronie np. przeznaczonej na linki do newsów to strona po clik się otworzy normalnie
ps. co do treści podanej tym kolorem nie gwarantuję gdyż występują problemy z kodem php (błedy fundamentalne chyba) tworzonym przez program ,jestem na etapie rozkminiania,program generuje u mnie kichę nawet na wersji ang.oryginalnegj i to po instalce a nie update do nowej wersji.
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ