Poprawienie Kodowania znaków w AutoComplete

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Poprawienie Kodowania znaków w AutoComplete

Post autor: Marencja2 »

Przy okazji omawiania jQuery AutoComplete.okazuje się że w przypadku użycia value z gotowca (import>Predefined values) generują na m się krzaki np. gdy wybierzemy "Miesiąc" (pozostałe inne też) można to poprawić postępując w brew logice.Nie będę się rozpisywał jak dałem tu :

https://www.youtube.com/watch?v=FA64wRD ... e=youtu.be
http://youtu.be/FA64wRDSYfY

ps.przed przystąpieniem do edycji proszę zrobić kopię oryginału.
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Poprawienie Kodowania znaków w AutoComplete

Post autor: Rasty »

Witam po długiej nie obecności,a ustawienie porostu strony w ISO 8859-2 nie da tego samego efektu ?
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Poprawienie Kodowania znaków w AutoComplete

Post autor: Marencja2 »

ISO 8859-2 ?
Możesz spróbawać ale pewnie nie załapie w ogóle.
Być może ustawiając ISO aby działało trzeba by to "korwertnąć" inaczej.
Ja przeważnie używam utf-a ,a sposób który przedstawiłem może zadziałać i z ISO.
W programie podobne kwiatki występują w kilku miejscach często jest to związane z PL np. gdybyście spróbowali wysłać jQuery Date Picker-em dzień tygodnia ustawiając w tymże Language na polski to może okazać się że wam nie wyśle.Możecie to sprawdzić tworząc formularz z dołączonym dniem tygodnia i wyświetlić np.w PHP-ie odebrane dane,nazwy dnia tygodnia pewnie nie będzie.Gdy ustawicie lang. na angielski dzień tygodnia będzie w danych oczywiście po andielsku.Nie wiem czy to zasługa autora polonizacji (w pliku znajdziecie kontakt do autora polonizacji tego skryptu)czy programu nie chce mi się dociekać po prostu w razie potrzeby dorzucam File Publiszerem przerobiony skrypt jquery.ui.datepicker-pl.js aby piątek był piątkiem ;)
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ