Logowanie na stronie

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
stickyicky
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2014, o 01:16
Maszyna: klawiatura

Logowanie na stronie

Post autor: stickyicky »

Witam, chciałem na swojej stronie umieścić opcje która umożliwia logowanie a co się za tym wiąże rejestrowanie.
Nie wiem w jaki sposób mam skonfigurować narzędzia logowania, rejestrowania i jakie jeszcze narzędzia są mi potrzebne by poprawnie działała strona z możliwością zalogowania
Chciałem zrobić stronę na której można przeglądać zdjecia produktów, gdzie po wpisaniu hasła widać będzie ich cene
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Logowanie na stronie

Post autor: Marencja2 »

Gdzieś te loginy i hasła musisz zapisywać czyli jakaś baza danych by się przydała chociaż możesz zrobić to na plikach (jest taka opcja w WWB).
Wczytaj sobie Demo:Login (file>nev weeb site template) i zobacz jak to jest zrobione,jak czegoś nie zrozumiesz to pytaj.
wysiwygwebbuilder11.pl
stickyicky
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2014, o 01:16
Maszyna: klawiatura

Re: Logowanie na stronie

Post autor: stickyicky »

Wczytywałem to i za dużo mi nie pomogło, rozumiem że musi być baza danych ale czy nie da się tego wytłumaczyć krok po kroku że np najpierw trzeba zrobić czysta strone, na niej umiescic np baze danych, opisać(screen) opcje które w niej są ważne i do czego służa by logowanie i rejestrowanie się na stronie było możliwe potem nastepna strone na ktorej trzeba umieścic coś innego i tak dalej? Czy jest to ża dużo roboty dla was ? Bardzo by mi to pomogło
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Logowanie na stronie

Post autor: Marencja2 »

...jak czegoś nie zrozumiesz to pytaj...
Po treści postu widzę że należało by zacząć od "0".
1.Baza danych to nie jest element strony.
2.Wykorzystując to demo masz już w zasadzie gotowy punkt wyjścia i niewiele pozostaje do zrobienia
3.Musisz zdecydować czy do obsługi wykorzystasz BD czy plik tekstowy,osobiście polecam raczej bazę danych.
4.Jeśli wybierzesz zapisywanie kont w BD musisz taką bazę wraz z tabelami stworzyć na hostingu.
5.Baza danych ma jakąś nazwę,użytkownika z nazwą i hasłem ,gdzieś się znajduje (BD i tabele mają strukturę i nazwy) i to są najważniejsze dane opisujące bazę które musisz umieścić w poszczególnych skryptach.Ponadto potrzebne jest konto email zintegrowane ze stroną do wysyłania maili chociaż można się bez tego obyć blokując tą opcję.
Jak baza ma wyglądać masz opisane w helpie do programu (Login Tols),
Tutaj tutek http://www.youtube.com/watch?v=hgig1Y_wQMU (użycie pliku usersdb.php zamiast BD).
Demo:Login nie ma chyba dodane nic ponadto niż standardowe pluginy z narzędzi Login Tools to czy wykorzystasz jako punkt wyjscia demo czy też sam zestawisz strukturę stron zależy od ciebie,orginalne plugi moim zdaniem mają zasaniczą wadę że trzeba każdorazowo wklepać namiary na bazę we wszystkich pluginach (adres hosta,hasła i nazwy tabel) co może być dość uciążliwe w przypadku zmiany hostingu czy też w przypadku tesujemy na "local" i gdy już wszystko zdaje się działac bez błędów dopiero wysyłamy na serwer,dla swoich potrzeb przerobiłem pluginy aby korzystały z jednego pliku config.. gdzie wszystko jest opisane i w przypadku zmiany hosta wystarczy podmienić tylko ten jeden skrypt.
.. Czy jest to ża dużo roboty dla was ?..rozumiem że chodzi ci o jakiś tutek,tylko po co jak masz w zasadzie wszystko podane na tacy (Demo:Login+help z programu+to co znajdziesz w sieci) sprawa jest tak banalna że niema się co nad tym "rozwodzić".
...Chciałem zrobić stronę na której można przeglądać zdjęcia produktów, gdzie po wpisaniu hasła widać będzie ich cene.. tak więc w twoim przypadku najprostsze rozwiązanie to utworzyć kopię strony tej bez cen z dodanymi już cenami (zabezpieczoną oczywiście) i przekierowywać gdy użytkownik zalogowany nie jest to jedyne rozwiązanie ale najprostsze (można podobną funkcjonalność oczywiście uzyskać innymi sposobami).
Napisz może coś więcej o stronce (daj adres strony jeśli już coś wrzuciłeś na hosting) którą tworzysz (może być na PW).
wysiwygwebbuilder11.pl
stickyicky
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2014, o 01:16
Maszyna: klawiatura

Re: Logowanie na stronie

Post autor: stickyicky »

Dzieki za zainteresowanie, chce korzystać z bazy danych a z tego wszystkiego rozumiem to że najpierw mam stworzyć stronę dostępna tylko dla mnie user administration, gdzie mam skonfigurować opcje hasło administratora( to tu mam ustawić hasło które będzie działało w loginie dla wszystkich) oraz baza danych( tu trochę nie za bardzo wiem ocb, wydaje mi się że trzeba wprowadzić ścieżkę do dowolnego folderu na hoście w celu zapisywania danych, czy to zadziała, nie wiem) lecimy dalej kolejnym krokiem to Signup for a new account (rejetrowanie uzytkownika) i tu znowu mam zrobić nowa stronę gdzie mam umieścić narzędzie do rejestracji i je skonfigurować, wydaje mi się że ważne opcje do konfiguracji to zachowanie i e-mail, później oczywiście nowa strona z narzędziem do logowania gdzie konfigurujemy bazę danych tak jak poprzednio, strone docelową w moim przypadku to ta z widocznymi cenami i to by było tu na tyle. Kolejna strona to forget password gdzie konfigurujemy strone podobnie jak change password i koniec.
Czy coś przeoczyłem i co źle zrobiłem?

Edit. Ok dzięki jednak miałeś racje to jest proste jak j.. . Udało się wystarczyło obejrzeć filmik, zobaczyć jak ktoś to robi i olśniło, jeszcze raz dzięki gdy tylko stronka będzie gotowa pochwale się efektem "ciężkiej" pracy, ale zanim do tego dojdzie jeszcze pewnie o mnie tu usłyszycie.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Logowanie na stronie

Post autor: Marencja2 »

Troszkę wydaje mi się jakbyś bładził po "omacku"
Dałem tu:http://vd-video-help.cba.pl/wwb/index.html na szybko bez silenia się na finezję ,skrótowo mogłem coś pominąć lub się pomylić,w razie co pytaj.

Logowanie usera działa - login: gozdek ,hasło: gozdek
hasło admina: ja można bawić się w tworzenie i usuwanie kont ,ale tylko bawić :-). Wyłączona zmiana hasła I zakładanie kont przez usera.
Zaloguj się jest tam 4 stronki nie widoczne bez zalogowania i kawałek video co wrzuciłem na YT jak stworzyć bazę.
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ