jquery autocomplit substring

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Gryfin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2015, o 15:42
Maszyna: XPS1640

jquery autocomplit substring

Post autor: Gryfin »

Witam serdecznie
Jak w temacie mam problem z umieszczeniem w WYSIWYG substring-u dla jquery autocomplit w formie GET.
W polu autocomplit mam wartości np: AAA-Alaska a chcę aby formularz wysyłał tylko AAA. Proszę o pomoc jak to zrobić.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Marencja2 »

Jeśli można prosić o szerszy opis problemu,jakiś przykład,zrzut grafiki i ogólnie o co chodzi bo "..substring-u dla jquery autocomplit w formie GET" mi nic nie mówi.
wysiwygwebbuilder11.pl
Gryfin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2015, o 15:42
Maszyna: XPS1640

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Gryfin »

External_FlightFareSearch_From=WAW+-+Port+lotniczy+im.+Fryderyka+Chopina+Warszawa%2CWarszawa+Polska&External_FlightFareSearch_To=POZ+-+Port+lotniczy+Ławica+Poznań%2CPozna

- to jest fragment wysłanego zapytanie metodą GET. Jak widać formuarz wysyła cały ciąg znaków (wyrazów) z pola jqery autocomplit natomiast serwer do którego kierowanie jest zapytanie przyjmuje tylko pierwsze 3 litery czyli chciałbym osiągnąć External_FlightFareSearch_From=WAW&External_FlightFareSearch_To=POZ a nie ciąg jak wyżej w załączniku prtscr.
Załączniki
screen.JPG
screen.JPG (108.15 KiB) Przejrzano 3652 razy
Gryfin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2015, o 15:42
Maszyna: XPS1640

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Gryfin »

Proszę o pomoc - nadal nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu jak wyżej. Muszę w formularzu substringować podczas wysyłania zapytana pole jquery autocomplit do pierwszych trzech znaków.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Marencja2 »

Naprawdę nie potrafię ci pomóc sam termin "jquery autocomplit substring" niewiele mi mówi.Twój opis niewiele mi wyjaśnił.Czy "jquery autocomplit substring" jest częścią programu WysiwygWebBuilder jeśli tak to skąd się bierze (plugin,wtyczka etc.) lub jest to tylko nazwa pola formularza z akurat taką nazwą.
Na zrzucie widzimy że jest to formularz,ale co pod maską ? -nie wiemy jak to jest dalej przetwarzane,czy są zastosowane jakieś zewnętrzne rozwiązania do obsługi tego formularza np.jakiś zewnętrzny framework (i tu cały czas chodzi mi po głowie ten jquery autocomplit.. bo jest coś takiego tylko nazwa jakby troszkę inna ;) ).
Jeśli na stronie jest tylko formularz (utworzony w WWB) i nie są zastosowane dodatkowo jakieś zewnętrzne rozwiązania do obsługi tego formularza to jaki problem przed wysłaniem danych przetworzyć sobie wstępnie np.w PHP-ie (wyłuskać dane które nas interesują wyciąć,przyciąć i obrobić jak nam się zamarzy)

ps.a te krzaki wysyłane w get też mają iść jak napisane czy tylko tak wyszło w poście.
Edit:
..i jeśli jest jak myślałem że chodzi o coś czego w WWB niema to pytanie w tej sprawie nie na tym forum ale wydaje mi się że jakoś da się "ożenić" WWB z query autocomplete np.jak tu w tej prowizorce http://www.wysiwygwebbuilder10.pl/demo_ ... compl.html
tylko nie wiem czy o coś takiego ci chodziło (czyli jak precyzyjne pytanie taka odp.).


.
wysiwygwebbuilder11.pl
Gryfin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2015, o 15:42
Maszyna: XPS1640

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Gryfin »

Marencja2 dokładnie o to mi chodzi tz to co w "prowizorce" - linku jest i właśnie taką wartość muszę wysłać na serwer czyli, dla przykładu, pierwsze 3 litery ze słowa "polska" czyli "pol":) Jak to zrobić?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, o 14:54 przez Gryfin, łącznie zmieniany 3 razy.
Gryfin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2015, o 15:42
Maszyna: XPS1640

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Gryfin »

Marencja2 dokładnie o to mi chodzi:) Jak to zrobić?
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Marencja2 »

Sam formularz wysyła dane jako POST (choć mogło by być też Get ale jako POST mamy "czysty" pasek adresu w przeglądarce) do strony "pośredniej"gdzie dana jest odbierana i obrabiana w PHP-ie,formowany jest odnośnik z GET-em i następuje przekierowanie do strony wskazanej w tym odnośniku czyli:

Kod: Zaznacz cały

<?php
$pupa=$_POST['pupa'];//zmienna $pupa przyjmuje wartoś wysłaną z pola formularza pupa
$pupa=substr($pupa, 0,3);//Wycięcie 3 znaków ze zmiennej,zmienna przyjmuje nową wartość
$docelowa="./page1.php?pupa=".$pupa;//tworzenie odnośnika do strony tu page1.php i dodanie GET-a
header('Location: '.$docelowa);//przekierowanie do strony
exit;
?>
Powyższy kawałek kodu umieszczony na stronie pośredniej gdyż gdyby był umieszczony na tej samyj co formularz (nawet gdyby była w php-ie) nie zadziałał by header (coś już zostało umieszczone w nagłowku czyli w tym przypadku juz coś się wyświetliło na stronie).
Na wywołanej przez header stronie page1.php następuje tylko wyświetlenie danej GET.

Kod: Zaznacz cały

<?php
echo $_GET['pupa'];
?>
Zapewne mozna to zrobić na wiele innych sposobów np. używając js ale na tym się nie znam.
wysiwygwebbuilder11.pl
Gryfin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2015, o 15:42
Maszyna: XPS1640

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Gryfin »

No właśnie ja też nie znam js. :) Ok mniej więcej rozumiem ale powiedzmy mam tę stronę pośrednią ( dane są wysłane z formulaża na nią ) tylko co dalej bo serwer do którego chcę wysłać formularz nie jest mój i zapytanie musi być przesłane dalej i tak naprawdę nadal nie wiem jak do końca to zrobić za pomocą wysiwyg - jestem zielony niestety... :oops:

PS. Czyli po kolei:
1. Wypełniam formularz.
2. Przesyłam dane do strony pośredniej (gdzie wartość z pola autocomplit zostaje obcięta (substring)
3. Dadej zapytanie musi iść na zewnętrzny serwer z zmienioną wartością dla tego pola? i pozostałymi parametrami
w moim przypadku zapytanie które muszę wygenerować to mniej więcej:
"https://xxxxx.xxxxx.xxxx.xxx/xxxxxxx/xx ... xxxx.aspx=" Po "=" są podane nazwy pól np. cel=waw+Warszawa+Okecie itd.

PS2. Wiem że dużo już pomogłeś ale jeśli dasz radę to proszę nadal o pomoc jak dla bardzo początkującego...
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: jquery autocomplit substring

Post autor: Marencja2 »

Tak jak to ci przedstawiłem to prościej się nie da. :?:
Na stronie pośredniej pobierasz dane z pól formularza i podstawiasz sobie pod zmienne (dla lepszej przejrzystości),z jednego pola lub kilku,możesz ze zmiennej wycinać znaki lub dodawać według potrzeb lub zamieniać na całkiem inną wartość (np.warunkując instrukcją IF dla jakiejś wartości zmiennej).
Już obrobione zmienne zestawiasz w łańcuch dodając tam gdzie potrzebujesz inne znaki (litery,cyfry etc.) których nie ma w danych które nadeszły ,a są stałe i się nie zmieniają (np.adres strony lub "?" dla get) robisz z tego zmienną dla lepszej przejrzystości (albo nie) i dajesz w header ja w przykładzie dałem przekierowanie do "podstrony" ty powinieneś

Kod: Zaznacz cały

https://xxxxx.xxxxx.xxxx.xxx/xxxxxxx/xxxxxx/xxxxxx/xxxxxxxx.aspx...
z doczepionym "łańcuszkiem" który sobie uformujesz
O modyfikacji ciągów poczytaj w manualu PHP.
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ