Jak podłaczyć API

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Aklib
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:15
Maszyna: Windows 10

Jak podłaczyć API

Post autor: Aklib »

Używam WebBuilder11, choć rozpoczynałem od 7.0.
Używam tego programu już kilka lat, choć nie robiłem nic wyszukanego i skomplikowanego.
Mam teraz problem ze zrozumieniem tematu API w jego zastosowaniu w WebBuilder.
Posiadam od jednego z serwisów API do opublikowania w postaci pliku "nazwa.xml".
Szukałem cały program oraz mam sporo extended m.innymi RSS parser ale on edytuje pliki .php a ja mam .xml

Są też API w których do wyświetlenia podają klucz, który generuje dla ciebie właściciel serwisu.
No i mam kołomyje.

Gdyby koś bez wyśmiewania się był w stanie mi podpowiedzieć, byłbym wdzięczny.
W miarę możliwości łopatologicznie.
Aklib
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:15
Maszyna: Windows 10

Re: Jak podłaczyć API

Post autor: Aklib »

Może ktoś mi podpowie jak podłączyć plik xml żeby się poprawnie wyświetlił.
Aklib
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:15
Maszyna: Windows 10

Re: Jak podłaczyć API

Post autor: Aklib »

Ponawiam prośbę jak ktoś wie to niech się podzieli wiedzą jak użyć w Web Builder pliku z rozszerzeniem .xml.
Mam pliki w postaci "nazwa.xml" i nie wiem w jaki sposób go podpiąć do Web Builder, żeby był prawidłowo wyświetlany.

Pozdrawiam
Na_razie2
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2016, o 21:48

Re: Jak podłaczyć API

Post autor: Na_razie2 »

Samo rozszerzenie nam nic nie mówi,ten plik mógłby być zapewne z dowolnym rozszerzeniem, a nawet i bez.
Ważne co w nim jest i do czego służy. Może być tam config do konta na serwisie dane logowania w raz z danymi do bazy danych,jakiś szablon itd..
"Posiadam od jednego z serwisów API do opublikowania w postaci pliku "nazwa.xml"
To szukaj w manualu w serwisie bo za mało danych podałeś żeby zrozumieć w czym rzecz.
Raczej rozwiązania gotowego w samym WWB nie znajdziesz, prawdopodobnie trzeba będzie dorzucić trochę kodu z ręki (pewnie php)
ODPOWIEDZ