Formularz kontaktu w php

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
wojtek691
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:29
Maszyna: dell

Formularz kontaktu w php

Post autor: wojtek691 »

Dzień dobry.
Jestem zupełnie początkujący- postawiłem własną stronę, podstrony. Wszystko działa. Chciałbym zająć się "głębiej" stroną i stworzyć formularz kontaktowy, który będzie działał niezależnie od programów pocztowych. Z pomocy na stronie angielskiej niczego się nie dowiedziałem. Wydaje mi się, że robię wszystko ok, ustawiłem dane serwera i nic- maile nie dochodzą.
Poproszę o konkretną pomoc- ew. odpłatną. Dzięki za uwagi, żebym się nauczył:)
Pozdrawiam
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: Marencja2 »

Jak rozumiem chodzi o wysyłanie maili ze strony.
Możesz dokładniej opisać problem (trochę więcej szczegułów) jakiś kawałek kodu do wglądu by się przydał ew. zapisana strona z programu WWB bo nie
wiemy co ta za formularz, użyłeś gotowca z WWB czy sam napisałeś kawałek kodu.
Jak to ma działać opisz krok po kroku, jakie treści w tym formularzu miały by się znaleźć,czy są jakieś zabezpieczenia przed wysyłaniem
spamu,gdzie hosting strony i czy masz tam konto zintegrowane ze stroną itd. itp.
Sama budowa skryptu nie jest skomplikowana,jakiś formularz z danymi do wprowadzenia umieszczony na stronie (może być w html-u) do tego strona w
php-e do odebrania danych z formularza plus ew. obróbka wprowadzonych danych i kawałek kodu do wysłania maila przez konto zintegrowane ze
stroną bo jakiś serwer poczty musi być).
Całość można również (form.+kontrola+wysyłka) umieścić na jednej stronie (oczywiście w php-ie).
Jeśli oczekujesz pomocy to najlepiej utwórz tę jedną stronę w WWB z tym formularzem + skrypt wysyłający zapisz,spakuj zip-em i wystaw do pobrania
bo diabeł tkwi w szczegółach i nie wiemy jak masz to zrobione.
wysiwygwebbuilder11.pl
wojtek691
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:29
Maszyna: dell

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: wojtek691 »

Dzięki za zainteresowanie tematem.
Strona z wypożyczaniem starych aut do słubu. Klient na stronie wybiera auto, termin, dopisuje treść zapytania i wysyła je mailem.
Mam oczywiście swój serwer, nazwę użytkownika itp.
Co do php to nie mam bladego pojęcia. Spodobał mi się ten program, bo w kilka godzin można postawić własną stronę, co też zrobiłem.
Jeżeli chodzi o bardziej skomplikowane funkcje, to po prostu trzeba byc fachowcem:)
Przesyłam plik w załączniku.
Załączniki
wyslij email.zip
(4.3 KiB) Pobrany 662 razy
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: Rasty »

Masz wersje programu 9.04 jeśli ktoś ci ja edytuje w nowszym programie i tak nie odtworzysz jej u siebie.Wiec robisz tak

1.Tworzysz szkielet strony jak ma wyglądać wraz z formularzem i ustawiasz jej rozszerzenie na .php(robisz to zakładce właściwości strony, jest to konieczne aby parser wiedział,że jest tam kod php ).
2.szukasz zakładki form wizard ( korzystam z angielskiej wersji w polskie będzie to pewnie coś w stylu kreator formularzy czy coś . )chodzi o robienie formularza z szablonu programu jest w zakładce " Wstawić ")
3.Zatwierdzając wybór na pojawiające się pytanie zaznaczasz opcje 1 aby użyć gotowych programowych szablonów , szukasz interesujący cie szablon i klikasz ok .
4.Następnie 2 krotnie klikając na pole formularza odnajdujesz opcje "use build-in PHP form processor script .
5.Uzupełniasz wymagane dane i testujesz nie działa próbujesz innych opcji . Dobrze jest zaznaczyć strony przekierowań po wysłaniu choćbyś zaznaczył tą samo stronę na której jest formularz.
wojtek691
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:29
Maszyna: dell

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: wojtek691 »

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś.
Ustawiłem jak załącznikach- w zaawansowanych zaznaczyłem tylko w polach "mail engine".
Po próbie wysłania maila pojawia się błąd jak w załączniku.
Poprosze o pomoc:)
Załączniki
blad.gif
blad.gif (21.89 KiB) Przejrzano 4739 razy
zaawansowane.gif
zaawansowane.gif (33.15 KiB) Przejrzano 4739 razy
wlasciwosci.gif
wlasciwosci.gif (45.92 KiB) Przejrzano 4739 razy
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: Rasty »

Ale nic nie wspominałem, o tym aby ustawiał funkcje zaawansowane serwera poczty wychodzącej SMPT i właśnie dlatego ci nie działa nic przy tym nie rób .
Zrobiłeś tak najpierw spisałeś użyj wbudowanego skryptu wysyłania php a później w zaawansowanych namieszałeś włączając mailer.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: Marencja2 »

Troszkę to zawiłe,jak dla mnie,niestety nie mam konta na webio.pl więc nie mogłem przetestować na tym gruncie.
Wrzuciłem do brulionu na cba i skrypt chyba działa piszę chyba bo nie mam pewności czy działają te skrypty na stronie czy sterowanie przejmują
skrypty servera(*1),bynajmniej maile docierają ze strony na konto admina.Przerobiłem tylko z ręki jedną linię ($mail->SMTPAuth na false ale to
dotyczy tylko cba u ciebie pozostaw na true)
na początek zmień weryfikację treści dla pola Treść (Validate dodaj chociaż cyfry i odstępy czyli spację bo tekst nie składa się z samych liter)
adres e-mail użyty do wysyłania wiadomości - kontakt@big-auto.pl a nazwa użytkownika do skrzynki e-mail chyba powinny być takie same bo jest
info@bigsport.pl z hasłem (lub adres wysyłania kontakt@big-auto.pl zmień na info@bigsport.pl) bo chyba się nie da wysyłaś wiadomości z obcego
maila.
Czy w ogóle maile dochodzą sprawdż na razie bez udziału formularza,
utwórz w menadżerze stron folder (np.o nazwie "maile") w nim stronę (np.index.php) na tej stronie utwórz okno własciwości HTML (<>HTML z menu
insert 3 pozycja) w oknie daj to co zalecają na twoim hostingu czyli coś takiego:
<?php
require_once('class.phpmailer.php'); //dodanie klasy phpmailer
require_once('class.smtp.php'); //dodanie klasy smtp choś może być bez tego bo w WWB dołączany w powyższym

$mail = new PHPMailer(); //utworzenie nowej klasy phpmailer
$mail->From = "info@bigsport.pl"; //adres e-mail użyty do wysyłania wiadomości
$mail->FromName = "Jan Nowak"; //imię i nazwisko lub nazwa użyta do wysyłania wiadomości
$mail->AddReplyTo('nadawca@domena.pl', 'mailing'); //adres e-mail nadawcy oraz jego nazwa
//w polu "Odpowiedz do"
$mail->Host = "smtp.webio.pl"; //adres serwera SMTP wysyłającego e-mail
$mail->Mailer = "smtp"; //do wysłania zostanie użyty serwer SMTP
$mail->SMTPAuth = true; //włączenie autoryzacji do serwera SMTP
$mail->Username = "info@bigsport.pl"; //nazwa użytkownika do skrzynki e-mail
$mail->Password = "%amsterdam235"; //hasło użytkownika do skrzynki e-mail- ZMIEŃ JEŚLI INNE
$mail->Port = 587; //port serwera SMTP zależny od konfiguracji dostawcy usługi poczty
$mail->Subject = "Wiadomość ze strony "; //Temat wiadomości, można stosować zmienne i znaczniki HTML
$mail->Body = 'tu treść wiadomości'; //Treść wiadomości, można stosować zmienne i znaczniki HTML
$mail->AddAddress ("kontakt@big-auto.pl"); //adres skrzynki e-mail oraz nazwa
//adresata, do którego trafi wiadomość
if($mail->Send()) //sprawdzenie wysłania, jeśli wiadomość została pomyślnie wysłana
{
echo 'E-mail został wysłany'; //wyświetl ten komunikat
}
else //w przeciwnym wypadku
{
echo 'E-mail nie mógł zostać wysłany'; //wyświetl następujący
}
?>
dorzuć do katalogu jesze te dwa pliki require (file publiszer z menu advanced),zapisz i wyślij na serv.W preglądarce wpisz:
adres_strony/maile/index.php
po otwarciu adresu na konto kontakt@big-auto.pl coś powinno dotrzeć.Jeśli maile dochodzą folder maile można usunąć.
Daj znać czy coś dotarło na mail.
ps.
I na serverze zmień hasło do konta email (chyba że wstawiłeś lipę do przykładU to nie musisz).
Domena tam gdzie hosting?

*1 - wysłanie maila z cba nie wymaga dodawania własnoręcznie tych skryptów clas.. i wysłanie maila proste jak budowa cepa.
wysiwygwebbuilder11.pl
wojtek691
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:29
Maszyna: dell

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: wojtek691 »

Niestety po utworzeniu na nowo formularza zgodnie z tym co pisałeś, nie zaznaczania zaawansowanych po próbie wysłania pojawia się tekst:
Could not instantiate mail function. PHPMailer error: Could not instantiate mail function.
wojtek691
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2014, o 17:29
Maszyna: dell

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: wojtek691 »

A czy mógłbym wysłać cała stronę do Ciebie i po prostu odpłatnie byś mi to zrobił? :)
Obawiam się , że mój kontakt z informatyką jest jednak zbyt słaby:)
Jeżeli zgodzisz się - daj swojego maila i prześlę cała stronę.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Formularz kontaktu w php

Post autor: Marencja2 »

Można dywagować tylko gdzie przyczyna,należało by sprawdzić od podstaw na początek jak pisałem czy maile dochodzą.Jak chcesz to zobacz załącznik, wrzuć na hosting i wywołaj: adres_strony/maile/index.php
Jak chcesz żeby ci to rasty zrobił to poślij mu dane do konta na hostingu+dane do konta email (login i hasło).
Ew. do testów utwórz dodatkowe konto ftp i testowy email (o ile jest taka możliwość - które później będziesz mógł usunąć).
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ