Extension Builder a WWB v.10-problemy

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Extension Builder a WWB v.10-problemy

Post autor: Marencja2 »

Prawdopodobnie nie da się używać Extension Builder (ExtBuilder.exe-program do budowania pluginów dla WWB) posiadając tylko zarejestrowaną wersję 10 WWB,nawet wersji 5 ExtBuilder której możemy używać tylko z zarejestrowaną v.10 WWB.
Musiałem zainstalować wersję 9 WWB.Być może to przypadłość moich ustawień i "configu" lub co też możliwe niedopatrzenie ze strony PabloSoftware.
Czy miał ktoś z was podobny problem?,ew.czy mógłby ktoś z was sprawdzić czy da się odpalić ExtBuilder v.5 posiadając tylko zarejestrowaną wersję
10 WWB (ale tylko jeśli wcześniejsza wersja nie była instalowana i rejestrowana na danej maszynie bo nawet w przypadku odinstalowania starej wersji pozostają prawdopodobnie klucze w rejestrze systemowym).

ps.Stawiam raczej że to niedopatrzenie ze strony PabloSoftware (lub celowe działanie) na 2 maszynie (win7 bez instalowanych poprzednich wersji)
wyświetla się że ta wersja nie może być uruchomiona... (tak samo w przpadku v.5 jak i v.4 ExtBuilder-a).
Czyli wychodzi na to że potrzebna jest zakupiona i zarejestrowana poprzednia wersja WWB,a co w przypadku gdy użytkownik zaczął przygodę z WWB od
v.10 programu czy ma dokupić jeszcze wersję 9WWB aby aby mógł korzystać ExtBuilder-a.Chyba że da się aktywować v.9 WWB kluczami z v.10 WWB - próbował ktoś z was ?
Edit: 20.12.2014-Problem rozwiązany.Nowa kompilacja wersji 5.0 działa z WWB10.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, o 07:28 przez Marencja2, łącznie zmieniany 1 raz.
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Extension Builder a WWB v.10-problemy

Post autor: Rasty »

Potwierdzam nie tylko extension buldiera ale i tych dodatków nie wiem dlaczego. Reasumując Na systemie windows 7 pro nie działa .Coraz bardziej zaczyna mnie denerwować ten program puki co działam na wwb9.5 bo na 10 nie mogę się przesiąść i coraz bardziej myślę o porzuceniu programu, jak nic z tym nie zrobią przesiadam się na muse.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Extension Builder a WWB v.10-problemy

Post autor: Marencja2 »

Co do Extension Builder-a prawdopodobnie nie jest to wielki problem do naprawiania przez PabloSoftware ale zapewne z powodu natłoku prac przy
poprawianiu v10WWB problem przesuwany na później.Ostatnio stawiałem system XP od nowa i przy okazji istaliki WWB rzuciłem okiem (nie tylko
rzuciłem ) na to jakie zmiany zapisują się w rejestrach systemu przy aktywacji v.10 jak i v9 (z konieczności o czytm piszę powyżej) i w każdym
przypadku są trochę inne dane (klucze o innej zawartości) a wiadomo że Extension Builder działa tylko na wersji WWB aktywowanej on-line wychodzi
więc na to że ExtBuilder nie sprawdza kluczy reg. które tyczą się wersji 10 WWB .
Co do działania na Win7 Prof. nie widżę mankamentu działa podobnie jak na xp.Co do tych darmowych wtyczek (
wwb-10-i-dodatki-t2511.html) na XP jak i Win7 te które instalowałem i "przeklikałem" wydają się działać
poprawnie,nie testowałem webshop (choć jest zainstalowany-w tym wypadku instalacja jak jest napisane w pliku polega na ręcznym skopiowaniu
katalogu do konkretnej lokalizacji) i CMS-ów (ckeditor etc..).
Napisz konkretnie które ci te free nie działają a na których szczególnie ci zależy i czy masz po instalce tak jak tu na tych zrzutach
http://images66.fotosik.pl/319/a73699b0e87c18adgen.jpg ,ew. są w menu ale nie robią tego czego się od nich oczekuje.
..przesiadam się na muse..
na dzień dobry 18,44 € za miesiąc > 1rok= :?: do tego zapewne jeszcze jakieś chmury i inne bzdury :|
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Extension Builder a WWB v.10-problemy

Post autor: Rasty »

Jako student mam taniej z 70 % ale wracając do WWB 10 nie chce mi sie kolejny raz go instalować aby ci pokazać o co chodzi, wiec postaram sie opisać jak najdokładniej . Wieć w WWB 9 masz dodatki w C:\Users\user\Documents\WYSIWYG Web Builder, czy jest instalujesz czy po prostu wrzucasz masz je w extension w WWB 10 masz dokładnie tą samom procedurę możesz je wrzucić do katalogu jak i instalować w exe-kach. Co bym nie zrobił gdzie bym ich nie włożył jak bym nie konfigurował jak bym nie działał z tym programem opcja extension pozostaje nie aktywna . Nie chodzi tutaj o zapisywany w rejestrze aktywator gdyż na świeżo postawionym 7 to również nie działa ;-(. Naprawdę super program i cieszyłem sie na wyjście 10 ale co zrobisz dziś strony RWD to podstawa a nie chce mi się bawić z warstwami i css ( no można użyć float;left ) ale media queries to jest to co mi było potrzebne w tym programie .
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Extension Builder a WWB v.10-problemy

Post autor: Marencja2 »

Jeszcze jedno pytanie czy próbujesz to na trialu czy na pełnej zakupionej i aktywowanej wersji WWB10 ?
wysiwygwebbuilder11.pl
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Extension Builder a WWB v.10-problemy

Post autor: Rasty »

Zdaje sobie sprawę z tego , że w wersji trail dodatki nie działają( chodź to moim zdaniem bardzo głupie rozwiązanie gdyż zdecydowanie zwiększają i ułatwiają prace z programem a chodzi o to aby zachęcić potencjalnych kupujących a ukazanie im funkcjonalności programu jest t tego najlepszym rozwiązaniem .) Próbowałem w wersji aktywowanej pełnej lecz pirackiej ( bo co kupie program i okażę się ze to samo wywalę kasę w błoto bo zwrotów nie ma .) Oczywiście szanuje prace ludzi którzy pisali i jeśli by działał kupuje ten program.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Extension Builder a WWB v.10-problemy

Post autor: Marencja2 »

No to do kogo możesz mieć pretensją że coś nie działa ?,chyba do tego co łamał zabezpieczenia :lol:
Jak chcesz to "uszyj na szybko ze dwie trzy strony pod pod WWB 9 którego używasz z byle jaką treścią z niektórymi plugami,zapisz,zapakuj jako *.zip i podeślij,wystaw do pobrania lub daj
Tu > (link dałem ci na PW )
Otworzę u siebie sprawdzę czy działa i ci odpowiem,ewentualnie odeślę wynik,lub wstawię na serw.

ps:
Możesz dodać do zipa spis pluginów użytych w razie jak bym ich nie posiadał na pokładzie i zachodziła by potrzeba dociągnięcia.
wysiwygwebbuilder11.pl
ODPOWIEDZ