Cyrlica - problem z wyświetlaniem strony?

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2014, o 20:22
Maszyna: stacjonarny komputer

Cyrlica - problem z wyświetlaniem strony?

Post autor: marek123 »

Witam forumowiczów!

Stworzyłem stronę www w programie WWB wersja 9, korzystałem z gotowego szablonu, który odpowiednio zaaranżowałem pod swoje potrzeby.
Mam stronę główną + podstronę z kontaktem w języku angielskim oraz rosyjskim (cyrylica). O ile w programie przy wyświetlaniu strony wszystko działa i jest ok, to po zamieszczeniu strony oraz plików na serwerze gubią się niektóre ikony, a wersja rosyjska strony to już zupełnie nieporozumienie...
I mam pytanie, czy ktoś się orientuje co może być powodem tego? Cyrylica wyświetla się poprawnie, natomiast jest problem, że po wejściu na stronę nie wyświetlają się wszystkie obrazki, układ strony jest zaburzony - gubią się tła i kolory itp. Próbowałem zmieniać ustawienia w 'page properties', ale nie wiem jakie są poprawne.
Dziwne, że w programie wszystko działa, a po wrzuceniu plików na serwer wszystko jest nie tak ? :?: :?:
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Cyrlica - problem z wyświetlaniem strony?

Post autor: Rasty »

Za pewno ustawienie charakter set masz złe ustawione. Popróbuj z tym znajdziesz je w menu właściwości strony
marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2014, o 20:22
Maszyna: stacjonarny komputer

Re: Cyrlica - problem z wyświetlaniem strony?

Post autor: marek123 »

Dzięki za odpowiedź.
Mógłbyś doprecyzować co konkretnie mógłbym zmienić? Na co zwrócić uwagę?
marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2014, o 20:22
Maszyna: stacjonarny komputer

Re: Cyrlica - problem z wyświetlaniem strony?

Post autor: marek123 »

Nie, to nie problem ustawienia zestawu znaków. Cyrylica wyświetla się poprawnie.
Niepoprawnie natomiast wyświetla się cała strona tj. brakuje niektórych elementów jak np. ikonka wyboru wersji językowej - angielskiej - na stronie głównej index.html
Po wejściu na stronę główną i kliknięciu w wersję rosyjskojęzyczną cała strona traci formę tzn. nie ma elementów, koloru itd. Kompletnie bezsensu.
Nie mam pojęcia co może być nie tak.
Bezpośrednio w programie gdy otwieram projekt strony, a następnie podgląd w przeglądarce - wszystko działa idealnie. Po dodaniu plików na serwer strona wyświetla się juz niepoprawnie.
To znaczy gdzieś jest błąd. Miał ktoś kiedyś taki problem i może coś poradzić?
Rasty
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 2 lip 2013, o 16:34
Maszyna: atari

Re: Cyrlica - problem z wyświetlaniem strony?

Post autor: Rasty »

Wejdź z zakładkę page i error report może tam coś będzie pisało jak dla mnie po prostu albo masz zaznaczone (don`t publish asset ) Najesz na jakiś kształt obrazek i prawy przycisk myszy i zobacz czy nie ma "ptaszka " kolo tego
ODPOWIEDZ