cms View

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
Eliass
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2016, o 14:42
Maszyna: Wysiwyg web builder 10

cms View

Post autor: Eliass »

Witajcie drodzy forumowicze.

Otóż mam pytanie dotyczące WYSIWYG wersji 10 chciałbym zrobić coś miej więcej takiego jak jest na tej stronie https://scr.hu/L6z4JA są aktualności i jeśli dana część artykułu się nie mieści przechodzi na kolejną stronę. wszystkie aktualności chcę dodawać na jednej stronie więc cms menu raczej nie wypali :p w ustawieniach CMS_View Hidden nie jest najlepszym rozwiązaniem testowałem. Auto równiesz odpada natomiast Scroll nie wygląda najlepiej zwłaszcza jeśli byśmy założyli sytuacje że artykułów będzie w miarę dużo ^^.

Macie pomysł na rozwiązanie mojego problemu? :D
Na_razie2
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2016, o 21:48

Re: cms View

Post autor: Na_razie2 »

Nic mi nie wiadomo o takim rozwiązaniu, chyba niema takiego pluga do CMS-a WWB.
cytat z manuala:
Plug-iny są w zasadzie tylko skryptami PHP, które są "wstrzykiwane" na stronę. Jeśli masz wiedzę na temat PHP możesz

zmodyfikować te skrypty lub nawet stworzyć własne wtyczki! Skrypty znajdują się na dysku lokalnym w katalogu Moje dokumenty \

WYSIWYG Web Builder \ system \ plugins . Każda wtyczka posiada własny folder, który zawiera wszystkie pliki jakich potrzebuje

wtyczka do działania.
Czyli otwierasz notepada i pisz pluga 8-) . Musisz rozwiązać kwestię jak ma być wykryte przepełnienie strony, i musiał by

być to nie głupi skrypt, musiał by przetrzepac cały kontent, przeliczyć strony aby wyświetlić paginację.
Raczej proponuję żebyś przemyślał swoje oczekiwania, lub użył innego CMS-a (drupal,jomla,wordpress) gdzies kiedyś w którymś

taki plug widziałem, bo standardowo bez pluga to samemu wywołuje sie podział strony (w ckeditorze jest znacznik podziału).
Tak jak chcesz zrobić, że będzie sporo treści (baaardzo dużo) na jednej stronie to nawet nie jest funkcjonalne.
Zrób po prostu oddzielną stronę z newsami dając tylko zajawki (jak uznasz że już ich sporo się nazbierało zawsze możesz dodać

następną). Zajawki możesz tworzyc manualnie kopiując część treści ze strony własciwej do strony z nowościami lub naskrobać w

PHP-ie kawałek automatu.
Co do kombinowana Hidden i Scrol nie tędy droga.
Zobacz to demo: CMS Demo Strona1 zawartość (długość strony) się zmienia a pasków przewijania nie ma (poniżej 1200 px strona nieco mobilna przechodzi na 600 px, zmień rozmiar okna a zobaczysz że paski scrolowania być może nie wystąpią)
Więcej tu:
zgrubnie po lechicku:Expand dla CMS-a PL (tylko ta strona jest odblokowana z tutków)
lub oryginalnie po eng.:http://www.wysiwygwebbuilder.com/cms_expand.html

Metoda z zajawkami:Newsy przy pomocy pluga
Eliass
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2016, o 14:42
Maszyna: Wysiwyg web builder 10

Re: cms View

Post autor: Eliass »

Ok dzięki poczytam poszperam i jakieś rozwiązanie znajdę ^^



Temat do zamknięcia wpadłem na całkiem ciekawe rozwiązanie co prawda nie do końca strona jest zautomatyzowana ale ważne że jest ^^
ODPOWIEDZ