Brak połączenia z podstronami

Jeśli posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić z innymi, to ten dział jest dla Ciebie.
graf123
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2015, o 08:23

Brak połączenia z podstronami

Post autor: graf123 »

Witam, jestem baaardzo początkującym użytkownikiem i samoukiem bez jakiegoś podręcznika itd. Może pytanie moje będzie dla kogoś śmieszne ale niech się powstrzyma ;)
Zbudowałam całą stronę, wszystko podłączone, w przeglądarce wszystko śmigało na podglądzie, nie było problemu z poruszaniem się po całej stronie a podstron jest wiele.
Nie wiem co się stało, czy ja coś zrobiłam, ale po odpaleniu dziś podglądu w przeglądarce nic się nie łączy czyli daje mi tylko podgląd poszczególnej, wybranej strony ale nie ma łączenia z podstronami.
Co mogłam zrobić? Sprawdzałam i wszystkie strony mają wpisane linki, nic tu nie grzebałam. Nie zmieniałam ustawień. Co się mogło zadziać i co mogę z tym zrobić?
graf123
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2015, o 08:23

Re: Brak połączenia z podstronami

Post autor: graf123 »

Robiłam nowe strony i jest to samo, wcześniej, łączyło, teraz nic nie łączy.
Marencja2
Majster
Majster
Posty: 100
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:17

Re: Brak połączenia z podstronami

Post autor: Marencja2 »

Ze śmianiem to nawet jak bym się nie wstrzymywał ale... i tak nie wiem w którym miejscu się śmiać
Prawie nie rozumiem o czym piszesz.
I tak:
..wszystko podłączone.. - tzn. co myszka klawiatura monitor?

..w przeglądarce wszystko śmigało na podglądzie..- co innego przeglądanie jednej strony (bez servera http) co innego normalne jej użycie (przez serwer http) korzystając z linków do podstron na niej umieszczonych.

..nie było problemu z poruszaniem się po całej stronie a podstron jest wiele..- po a.)gdzie ta strona (server) lokalnie
czy na hostingu. 2-jak te linki wyglądają bo nie wiemy jak to wygląda i możemy tylko dywagować w ciemno.

..ale po odpaleniu dziś podglądu w przeglądarce nic się nie łączy..- ma sie łączyć z czym? ,jaki adres w przeglądarce.
..Co mogłam zrobić? ..- a jakim sposobem mogę wiedzieć co mogłaś zrobić na tak postawione pytanie to chyba tylko może odpowiedzieć wróżbita Maciej.

..Sprawdzałam i wszystkie strony mają wpisane linki..- jakie linki,jaka ściezka (względna,bezwględma, może próbujesz po file do html-a ?).

..Co się mogło zadziać..?..-czyli kolejne pytanie do wróżbity Macieja.

I NA KONIEC ..i co mogę z tym zrobić?..
Moje sugestie:
1. zainstaluj jakiś server http na komputerze i nie musi być to cały kombajn (apacz,baza danych,php) jeśli dłubiesz tylko w html wystarczy na początek coś prostszego,jest taki serverek Alacer działa na win 7 w nim ustawiasz tylko folder roboczy domyślnie jest to folder www na dysku C i tam będziesz wysyłał(a \./ ?) strony.Możesz pracować nad wieloma
projektami ustawiając dla każdego inny folder i zmieniać według potrzeb.
Po instalacji wystartuj server aby sprawdzić czy działa (kontrola/uruchom) następnie otwórz przeglądarkę i wpisz w adresie localhost ,powinna się pojawić strona testowa,jeśli brak sprawdź zaporę lub firewall (dodaj program do wyjątków).

2. zainstaluj serwer ftp - filezilla serwer jak najbardziej na miejscu.Musisz go jeszcze skonfigurować (znajdziesz przez google jak) po utworzeniu użytkownika ,hasła etc. dodajesz ten folder jako przyjmujący np www na dysku C i "zaptaszkowujesz" dla świętego spokoju wszystko pod Files i Direstories.Server uruchomiony to przycisk z piorunem.Otwórz
przeglądarkę (najlepiej FF) wpisz w adresie ftp://localhost/ jeśli pojawi się monit o hasało i login to już dobry objaw że serwer działa wpisujesz login i pass (te znasz bo przecież ustawiłeś użytkownika i hasło konfigurując server) po zalogowaniu zobaczysz wszystkie pliki i foldery znajdujące się w tym folderze.Czyli wszystko działa.

3.Ustawiasz w Wysiwyg W.B opcie wysyłania (ikona Publisch).
w oknie "Edytuj Lokalizację.." Typ=FTP Serwer ,Host=localhost lub adres IP w sieci domowej i tutaj uwaga,lepiej jest ustawić po adresie IP jeśli mamy sieć domową i kilka komputerów lub innych "sprzętów" a na komputerze wymusić na sztywno
przydział adresu,bramę,dhcp (szerzej nie opisuję). Użytkownik=taki jak ustawiony na serverze ftp hasło-jakie ustawiono Folder zdalny=/ i ptaszek przy Używaj przesyłania pasywnego.
Wykonujesz Testuj Połączenie lub Eksploruj i tu w zależności co wybrałeś albo komunikat albo podgląd plików i folderów
jeśli tam są.Kończymy OK.Teraz po kliknięciu Publikuj, program wypluje nam naszą twórczość do ustawionej
lokalizacji.Oczywiście na początek wybieramy Opublikuj wszystkie pliki jak również Wszystkie strony i podstrony jeśli takowe są i nie były wcześnie wysyłane do servera.jeśli się nie łączy sprawdź zaporę i firewall ,dodaj program WWB do wyjątków
UWAGI do tego podpunktu-można oczywiście wysyłać do lokalnego foldera,ale jeśli przyjdzie wam do głowy kiedyś publikować bezpośrednio na hosting (nie polecam) to jeśli mieliście po ftp łatwiej będzie rozkminić przyczynę jak coś nie będzie działało bo będzie wiadomo że program poprawnie "pluje" przez ftp bo przecież na hostingu też jest ftp chyba że ktoś korzysta z hostingowych menadżerów uploadu.Ponadto było już tak kiedyś że nie wszystko (strony w .php) publikowały sie poprawnie przy opcji Local folder.

4.Wrzucanie radosnej twórczości na server (hosting), do tego filezilla client jak najbardziej się nada.Dla xp ostatnia działająca to chyba 3.8.0 portable.Dodaj program do wyjątków na zaporze lub firewall-u jeśli jest blokowany.
UWAGI do tego punktu.Dlaczego clientem pośrednio z lokalnego foldera a nie od razu z programu?
a) Stronę testujemy na localhoście jak działa to i na hostingu w 99% też powinno być dobrze.
b)możemy dodawać ręczne poprawki w kodzie,łatwy podgląd kodu i znalezienie przyczyny gdy coś się burzy,łatwa analiza struktury lub podmiana plików w razie potrzeby.
c)Możliwość zaawansowanego filtrowania co wrzucamy (filtrowanie po typie,nazwie etc..)
d) prosta możliwość zrobienia bacupu działającej strony,wystarczy zapakować sobie do zipa,skopiować gdzieś i trzymać w razie "co" aby w przyszłości przywrócić poprawną działającą wersję gdy coś się posypie.

To co zgrubnie opisałem to tylko mój punt widzenia i wcale nikogo nie zmuszam aby się ze mną zgadzał :-)
jeśli coś pominąłem lub opisałem niejasno piszcie to poprawię lub uzupełnię o ile będę potrafił,jeśli macie inny punkt widzenia inną metodykę pracy z programem też piszcie..

ps.mapy strony oczywiście nie publikujemy na hosting po użyciu metody pośredniej (jeśli mamy ustawione jej tworzenie)
gdyż będzie nie poprawna ew. przed publikacją edytujemy ją np w Notepad+ zmieniając początki adresów z localhost na właściwy adres strony lub generujemy sobie np.na http://www.xml-sitemaps.com/ .
Dobrze też jest sobie na początek ustawić niektóre opcje w samym WWB,swego czasu mocno wątpliwa była opcja w Foldery/Wykonaj kopie obrazów podczas zapisywania.. powodowało to to że przy zapisie projektu wszystkie pliki(np.obrazki) lądowały w jednym tworzonym folderze a w już zapisanym projekcie ścieżki były ustawiane na ten katalog
obojętnie skąd by nie pochodziły więc jeśli obrazków było dużo robiła się zupełna "kaszana" i trudno było znaleźć jeśli była potrzeba coś podmienić a np. wcześniej mieliśmy pogrupowane obrazki pięknie w katalogach do każdej podstrony.
Opcję w ustawieniach Użyj Foldera Udostępnionego.. z HTML też lepiej zostawić niezaznaczoną,też tworzy niezła zadymę jak
strona bardziej rozbudowana.Ponadto jest jeszcze parę innych "kfiatków" w programie,cześć dotyczy programu część polonizacji,a część pluginów i czasami jeśli coś nie działa jak powinno to problem może być bardziej złożony i im precyzyjniej będzie zadane pytanie i opisane wszelkie okoliczności problemu jest większa szansa że ktoś odpowie i
pomoże.Bywa też tak że czasami jest problem na hostingu bo jeśli lokalnie obrazek LaskaMarszałka.jpg wyświetla się na stronie to już na hostingu może być niewidoczny.

ps2 Filezilla Serwer instalacja i Filezilla Client- https://youtu.be/Ls-jEz2-cAM
PS. UWAGA Jest jeszcze jedna przypadłość w WWB10 która ostatnio "wychodzi w praniu". Proszę uważać na otwieranie przez Recent Files gdyż ostatnia wersja jakiegoś projektu może być niewidoczna jeśli zapisujecie kolejne wersje tego samego projektu w jakimś folderze roboczym który przeznaczyliście na dzieło,lepiej więc otwierać przez Recent Places i zobaczyć po dacie utworzenia co było ostatnio zapisywane.Nie wiem czy ta przypadłość u was też jest ale u mnie się pojawia.
wysiwygwebbuilder11.pl
świeżak
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 1 kwie 2016, o 11:41

Re: Brak połączenia z podstronami

Post autor: świeżak »

Podepnę się pod temat.
Dlaczego wywala mi taki komunikat i nie chce przeskakiwać na podstrony? W menu ustawiałem łacze ręcznie wskazując podstrony, ustawiałem także 'synchronizuj z menedżerem stron' i ciągle ten sam problem. Na podglądzie ładnie się przełącza a po opublikowaniu jest kiszka. Hosting to cba. Przeglądałem swój katalog na ftp i tam były pliki np. artykuły z rozszerzeniem html. Wina serwera i napisać do nich w tej sprawie czy ja coś źle robię ?
Załączniki
komunikat.png
komunikat.png (8 KiB) Przejrzano 2174 razy
ODPOWIEDZ